Japonská ekonomika je snad z nejhoršího venku

Tokio - Japonsko, druhá nejsilnější ekonomika světa, se v pátek stala poslední zemí, která signalizovala, že to nejhorší z globální finanční krize je možná u konce. Uvedla to agentura Reuters s tím, že země poprvé za tři roky zlepšila výhled vývoje svého hospodářství.

Přidejte svůj názor

Japonská centrální banka ve svém odhadu budoucího vývoje ekonomiky uvedla, že prudký pokles vývozu i výroby se začíná vyrovnávat.

„Rychlost zhoršování japonské ekonomiky se pravděpodobně zmírní a nakonec i zastaví,“ uvedla centrální banka ve svém prohlášení. „Finanční podmínky jsou stále kritické, i když napětí na trzích se zmírňuje,“ dodala banka.

Prohlášení Bank of Japan (BoJ) je poslední v sérii optimistických prohlášení ekonomů z celého světa, kteří stále více věří v to, že světová ekonomika má to nejhorší už za sebou.

Centrální banka nicméně nezměnila žádná čísla ve své předpovědi hospodářského růstu, ani vývoje dalších klíčových indikátorů. Stejně tak neoznámila, zda lepší výhled vývoje ekonomiky povede k tomu, že bude nakupovat dluhopisy japonské vlády, což by uvolnilo další peníze do japonské ekonomiky a mohlo nastartovat ekonomický růst.

List Nikkei business daily navíc v pátek uvedl, že vláda plánuje zavedení dalšího stimulačního balíčku, který by měl uvolnit poskytování úvěrů a ochránit pracovní místa. Schéma by mělo stát čtyři biliony jenů (cca 820 miliard korun) a mělo by podpořit bankovní půjčky malým a středně velkým podnikům.

Témata: Japonsko | Ekonomika | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tučná pokuta pro společnost Apple? Může za to patentový spor

26.07.2017 19:05 Washington - Soud ve Spojených státech nařídil společnosti Apple, aby v důsledku patentového sporu…

Kaspersky Lab nabízí antivirový program zdarma

26.07.2017 10:13 Moskva - Ruská softwarová společnost Kaspersky Lab uvádí na trh verzi antivirového programu, kterou…

Poslanci USA schválili nové sankce proti Rusku, Íránu a KLDR. Trump proti…

26.07.2017 04:48 Aktualizováno Washington - Americká Sněmovna reprezentantů dnes schválila nové sankce vůči Rusku, Íránu a Severní…

Co brzdí americkou ekonomiku? Odpověď Vás asi překvapí

25.07.2017 17:42 Aktualizováno Washington - Za hlavní voliče Donalda Trumpa jsou považováni rozhněvaní bílí muži, pracující v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama