Firmy z USA a Číny podepsaly dohody za 250 miliard dolarů

Peking - Americké a čínské společnosti podepsaly v posledních dvou dnech dohody v hodnotě více než 250 miliard USD (5,5 bilionu Kč). Ne všechny smlouvy jsou však závazné. Některé jsou pouze rámcovými dohodami nebo předběžným prohlášením záměru.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Firmy, ilustrační foto

Firmy podepsaly kontrakty v rámci návštěvy amerického prezidenta Donalda Trumpa v Číně. "Je to skutečný zázrak," řekl k dohodám čínský ministr obchodu Čung Šan.

Čínská státní televize uvedla, že americký výrobce Boeing podepsal v Číně komerční dohody z 37 miliard USD. Firmy v čipovém průmyslu pak uzavřely dohody v hodnotě čtyři miliardy USD.

Americký průmyslový konglomerát General Electric podepsal s čínskými obchodním partnery tři komerční dohody v celkové hodnotě 3,5 miliardy USD, upřesnila agentura Reuters.

Čínská státní ropná společnost Sinopec, finanční ústav Bank of China, čínský státní fond China Investment, Alaska Gasline Development (AGDC) a stát Aljaška se pak dohodly na spolupráci při rozvoji sektoru zkapalněného zemního plynu. Dohoda zahrnuje investici až 43 miliard USD, vytvoření až 12.000 pracovních míst v USA, snížení obchodního deficitu mezi USA a Asií o deset miliard USD ročně a Číně poskytne čistou energii, uvedla agentura AP.

Americký výrobce čipů Qualcomm podepsal tři dohody o prodeji polovodičů firmám Xiaomi, Oppo a Vivo. Hodnota kontraktu v následujících třech letech má činit 12 miliard dolarů.

Společnost Delfin Midstream podepsala předběžnou dohodu s čínským dodavatelem plynu China Gas Holdings na 15 let. Společnosti Goldman Sachs & Co a CIC uzavřely strategickou dohodu o zřízení čínsko-amerického průmyslového fondu spolupráce.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Transpacifické partnerství se překope, státy představily finální verzi…

21.02.2018 10:10 Sydney - 11 států, které usilují o vytvoření nové dohody o volném obchodu původně nazývané…

General Motors zachraňuje pobočku v Koreji. Investuje 2,8 miliard dolarů

21.02.2018 08:50 Soul - Jihokorejská vláda jedná o možnostech restrukturalizace ztrátové pobočky automobilky GM…

Kolik bere šéf Fiat Chrysler? Loni si pohoršil, částka je přesto závratná

21.02.2018 08:20 New York - Generální ředitel italsko-americké automobilové skupiny Fiat Chrysler Automobiles (FCA)…

WTO by se měla připravit na život bez USA, tvrdí její exšéf

20.02.2018 09:38 Ženev - Světová obchodní organizace (WTO) se musí připravit na budoucnost bez Spojených států,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama