Firmy z USA a Číny podepsaly dohody za 250 miliard dolarů

Peking - Americké a čínské společnosti podepsaly v posledních dvou dnech dohody v hodnotě více než 250 miliard USD (5,5 bilionu Kč). Ne všechny smlouvy jsou však závazné. Některé jsou pouze rámcovými dohodami nebo předběžným prohlášením záměru.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Firmy, ilustrační foto

Firmy podepsaly kontrakty v rámci návštěvy amerického prezidenta Donalda Trumpa v Číně. "Je to skutečný zázrak," řekl k dohodám čínský ministr obchodu Čung Šan.

Čínská státní televize uvedla, že americký výrobce Boeing podepsal v Číně komerční dohody z 37 miliard USD. Firmy v čipovém průmyslu pak uzavřely dohody v hodnotě čtyři miliardy USD.

Americký průmyslový konglomerát General Electric podepsal s čínskými obchodním partnery tři komerční dohody v celkové hodnotě 3,5 miliardy USD, upřesnila agentura Reuters.

Čínská státní ropná společnost Sinopec, finanční ústav Bank of China, čínský státní fond China Investment, Alaska Gasline Development (AGDC) a stát Aljaška se pak dohodly na spolupráci při rozvoji sektoru zkapalněného zemního plynu. Dohoda zahrnuje investici až 43 miliard USD, vytvoření až 12.000 pracovních míst v USA, snížení obchodního deficitu mezi USA a Asií o deset miliard USD ročně a Číně poskytne čistou energii, uvedla agentura AP.

Americký výrobce čipů Qualcomm podepsal tři dohody o prodeji polovodičů firmám Xiaomi, Oppo a Vivo. Hodnota kontraktu v následujících třech letech má činit 12 miliard dolarů.

Společnost Delfin Midstream podepsala předběžnou dohodu s čínským dodavatelem plynu China Gas Holdings na 15 let. Společnosti Goldman Sachs & Co a CIC uzavřely strategickou dohodu o zřízení čínsko-amerického průmyslového fondu spolupráce.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tesla dokončila stavbu největší lithium-iontové baterie na světě

23.11.2017 10:36 Melbourne - Americká společnost Tesla dokončila v Austrálii výstavbu největší lithium-iontové…

Řítí se svět do ekonomické zkázy? Pseudoexperti nám mohou zavařit

23.11.2017 00:01 NÁZOR - Finanční krize v posledních dvou desetiletích a naše neschopnost je předvídat přinesly…

Vůz Trumpchi? Lidem je název k smíchu, čínská automobilka ho patrně změní

22.11.2017 09:31 Peking - Trumpchi je název čínského osobního vozu, který společnost GAC Group hodlá od roku 2019…

Nová dohoda NAFTA drhne. USA, Kanada a Mexiko se přou hlavně kvůli autům

22.11.2017 09:25 Mexiko - Spojeným státům, Mexiku a Kanadě se ani během pátého kola jednání o změnách Severoamerické…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama