Další summit zemí G20 bude v září v USA

Washington - Spojené státy budou dějištěm následujícího summitu zemí G20, který se odehraje 24. a 25. září letošního roku v Pittsburghu ve státě Pensylvánie. Informuje o tom v pátek deník The Daily Telegraph.

Přidejte svůj názor

Podle mluvčího Bílého domu Roberta Gibbse byl Pittsburgh vybrán proto, že je příkladem města v minulosti závislém na těžkém průmyslu, které dokázalo v současných těžkých ekonomických časech změnit svou ekonomiku směrem k jiným druhům zaměstnání.

Na předchozím summitu G20, který se konal v dubnu v Londýně, se političtí lídři shodli na sankcionování daňových rájů, kontrole nad odměnami manažerů, kontrole nad ratingovými agenturami, zlepšení účetních norem či povinnosti bank vytvářet finanční rezervy v době růstu.

Mezi další důležitá rozhodnutí londýnského summitu G20 patří podpora globální ekonomiky jedním bilionem dolarů, který by měl dostat Mezinárodní měnový fond a další instituce.

Témata: g20
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína sníží cla na dovoz automobilů na 15 procent

22.05.2018 12:16 Aktualizováno Peking - Čína od 1. července sníží cla na dovoz většiny automobilů na 15 procent ze současných 25…

Hudební gigant Sony se rozrůstá: Získá kontrolu nad vydavatelstvím EMI

22.05.2018 11:09 Aktualizováno Tokio - Japonský technologický a zábavní gigant Sony se dohodl na koupi kontrolního podílu v…

Třenice nekončí? Čína nevylučuje obnovení obchodního napětí s USA

21.05.2018 17:08 Peking - Čínská vláda nemůže zaručit, že se neobnoví napětí v obchodních vztazích se Spojenými…

CEFC Shanghai International nesplatila v termínu své dluhopisy

21.05.2018 17:06 Šanghaj - Společnost CEFC Shanghai International, která je dceřinou firmou čínské CEFC China Energy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama