Další summit zemí G20 bude v září v USA

Washington - Spojené státy budou dějištěm následujícího summitu zemí G20, který se odehraje 24. a 25. září letošního roku v Pittsburghu ve státě Pensylvánie. Informuje o tom v pátek deník The Daily Telegraph.

Přidejte svůj názor

Podle mluvčího Bílého domu Roberta Gibbse byl Pittsburgh vybrán proto, že je příkladem města v minulosti závislém na těžkém průmyslu, které dokázalo v současných těžkých ekonomických časech změnit svou ekonomiku směrem k jiným druhům zaměstnání.

Na předchozím summitu G20, který se konal v dubnu v Londýně, se političtí lídři shodli na sankcionování daňových rájů, kontrole nad odměnami manažerů, kontrole nad ratingovými agenturami, zlepšení účetních norem či povinnosti bank vytvářet finanční rezervy v době růstu.

Mezi další důležitá rozhodnutí londýnského summitu G20 patří podpora globální ekonomiky jedním bilionem dolarů, který by měl dostat Mezinárodní měnový fond a další instituce.

Témata: g20
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tučná pokuta pro společnost Apple? Může za to patentový spor

26.07.2017 19:05 Washington - Soud ve Spojených státech nařídil společnosti Apple, aby v důsledku patentového sporu…

Kaspersky Lab nabízí antivirový program zdarma

26.07.2017 10:13 Moskva - Ruská softwarová společnost Kaspersky Lab uvádí na trh verzi antivirového programu, kterou…

Poslanci USA schválili nové sankce proti Rusku, Íránu a KLDR. Trump proti…

26.07.2017 04:48 Aktualizováno Washington - Americká Sněmovna reprezentantů dnes schválila nové sankce vůči Rusku, Íránu a Severní…

Co brzdí americkou ekonomiku? Odpověď Vás asi překvapí

25.07.2017 17:42 Aktualizováno Washington - Za hlavní voliče Donalda Trumpa jsou považováni rozhněvaní bílí muži, pracující v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama