Šéf Magny začínal v Kanadě škrábáním brambor a nyní kupuje Opel

Toronto - Jméno podniku Magna International a jeho zakladatele Franka Stronacha, který před více než padesáti lety opustil Evropu a dokázal vybudovat svůj podnik z ničeho, se v posledních dnech skloňuje ze všech stran. V sobotu agentura Reuters přinesla příběh Franka Stronacha.

Přidejte svůj názor

Stronachovi, který miluje fotbal, práci a rychlé koně, je 76 let, je ženatý a má dvě děti. Do Kanady emigroval, když mu bylo jen 21 let a neměl nic víc než kufr a 200 dolarů v kapse. Nyní jeho společnost, která vyrábí součástky do automobilů, dosáhla dohody o koupi německého Opelu.

Frank Stronach se narodil v rodině aktivisty za práva dělníků a dělnice. Když mu bylo 14, opustil školu a začal pracovat v továrně na nářadí ve svém rodném Weizu v jihovýchodních Alpách.

Jeho osobní majetek činí v současnosti přes jednu miliardu dolarů, ale jeho první práce, kterou vykonával v Kanadě, byla škrábání brambor a mytí nádobí v nemocniční jídelně. „Zjistil jsem, jaké je to mít hlad, být diskriminován a jaké je to, když s vámi jednají nefér,“ prohlašuje o této etapě svého života šéf Magny. Proto se nyní snaží jednat dobře se svými zaměstnanci. Ti například dostávají i podíly ze zisku Magny.

Společnost, která začínala před více než půl stoletím v jedné torontské garáži, se nyní stala klíčovou pro západoevropský automobilový průmysl. Vyjednala totiž koupi německého Opelu, který patří zadlužené automobilce General Motors.

Po dosažení dohody v sobotních časných raních hodinách tak muž, který v začátcích své kariéry pracoval šestnáct hodin denně, aby rozjel svůj podnik s automobilovými komponenty, dokázal zapsat své jméno své i jméno své společnosti do historie.

Témata: opel
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Šéf Magny začínal v Kanadě škrábáním brambor a nyní kupuje Opel

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Konec daňových rájů? Panama se připojí k mezinárodní daňové dohodě - anotační foto

Konec daňových rájů? Panama se připojí k mezinárodní daňové dohodě

25.03.2017 10:24 Brusel - Panama začne od roku 2018 uplatňovat mezinárodní daňovou dohodu podepsanou loni. Agentuře…

Nejvíc rodičů končí rodičovskou mezi 2. a 3. rokem dítěte - anotační foto

Nejvíc rodičů končí rodičovskou mezi 2. a 3. rokem dítěte

24.03.2017 17:38 Praha - Rodiče nejčastěji ukončují rodičovskou mezi druhými a třetími narozeninami dítěte. Udělaly…

Sporný ropovod Keystone XL se postaví, Trumpova administrativa vydala souhlas - anotační foto

Sporný ropovod Keystone XL se postaví, Trumpova administrativa vydala…

24.03.2017 16:33 Aktualizováno Washington - Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa vydala souhlas s výstavbou sporného…

Německo zavedlo mýtné i pro osobní auta, platit se bude od roku 2019 - anotační foto

Německo zavedlo mýtné i pro osobní auta, platit se bude od roku 2019

24.03.2017 13:36 Aktualizováno Berlín - Řidiči osobních aut budou muset od roku 2019 platit za jízdu na německých dálnicích. O…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama