Béžová kniha Fedu: Ekonomický pokles se zmírňuje

Washington - Pokles americké ekonomiky se zpomaluje v téměř polovině regionů Spojených států. Uvedla to ve středu agentura Bloomberg s odkazem na nejnovější "Béžovou knihu" americké centrální banky (Fed).

Přidejte svůj názor

Béžová kniha Fedu: Ekonomický pokles se zmírňuje - anotační foto

Podle Fedu se výhled některých firem zlepšuje, i tak ale zůstávají úvěrové podmínky na trhu "přísné" a trh práce je nadále "slabý".

Podle Fedu jsou ekonomické podmínky stále slabé, nebo se ještě zhoršily v období od poloviny dubna do konce května. Pět z dvanácti oblastí americké centrální banky nicméně ukazuje na známky zmírňování ekonomického poklesu.

Zpráva tak podporuje slova guvernéra americké centrální banky Bena Bernankeho, který minulý týden v americkém Kongresu mluvil o tom, že pokles ekonomiky Spojených států se sice zpomaluje, nicméně trh práce je stále slabý a ekonomika USA může zaznamenat ještě další zvyšování nezaměstnanosti. Ceny, kromě cen ropy, "se obecně nemění, nebo klesají," uvedla zpráva Fedu.

"Kontakty z několika regionů uvedly, že jejich očekávání dalšího vývoje se zlepšuje, ačkoliv nepředpokládají žádné podstatné zvýšení ekonomické aktivity až do konce tohoto roku," uvedla zpráva centrální banky USA.

"Ekonomika ještě nedosáhla svého dna," řekl ještě před zveřejněním zprávy televizi Bloomberg nositel Nobelovy ceny za ekonomii a profesor ekonomie na New York University Robert Engle.

Ve středeční zprávě se nicméně více než šedesátkrát objevila slova "stabilní" nebo "stabilizovat". Mnohé regiony uvedly, že výstavba nových domů "se zřejmě stabilizovala na velmi nízkých úrovních", a některé regiony tako uvedly, že "úroveň zaměstnanosti v průmyslu by se mohla brzy stabilizovat.

"Podmínky na trhu práce jsou špatné po celé zemi, platy se obecně nemění, nebo klesají," uvedl Fed ve své středeční zprávě, podle které někteří zaměstnavatelé zmrazují nebo dokonce snižují platy, redukují zaměstnanecké výhody nebo pracovní dobu.

I tak prý ale několik regionů hlásí zmírňování poklesu počtu pracovních míst a zaměstnavatelé "hlásí mírné signály o zlepšení ekonomické situace".

"Úvěrové podmínky jsou nicméně stále velmi přísné a ztížené," uvedla Béžová kniha Fedu.

Témata: Ekonomika | krize | USA
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Béžová kniha Fedu: Ekonomický pokles se zmírňuje

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Stávka ve zlínském Mitasu? Odboráři už mají dostatek podpisů pro stávku - anotační foto

Stávka ve zlínském Mitasu? Odboráři už mají dostatek podpisů pro stávku

23.03.2017 16:57 Zlín - Odboráři zlínského závodu společnosti Mitas již sebrali dostatek podpisů pro vyhlášení…

Babiš hájí vznik státního podniku pro EET. Jednání výboru označil za frašku - anotační foto

Babiš hájí vznik státního podniku pro EET. Jednání výboru označil za frašku

23.03.2017 16:14 Aktualizováno Praha – Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes před poslanci z z kontrolního výboru obhajoval…

Zeman podepsal nové zákony: Autorské poplatky vzrostou jen o inflaci, zamezí se mezinárodním únikům daní - anotační foto

Zeman podepsal nové zákony: Autorské poplatky vzrostou jen o inflaci,…

23.03.2017 16:03 Praha - Prezident Miloš Zeman podepsal novelu, která má zamezit mezinárodním daňovým únikům. Další…

Volby se blíží. Stát OKD zachrání, podle analytiků jde o politické body - anotační foto

Volby se blíží. Stát OKD zachrání, podle analytiků jde o politické body

23.03.2017 15:34 Praha - Stát nepřipustí, aby černouhelná společnost OKD, která je v úpadku, skončila v konkurzu.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama