Šéf společnosti Apple už je po transplantaci jater zpátky v práci

San Francisco - Zakladatel a výkonný ředitel společnosti Apple Steve Jobs, který v dubnu postoupil transplantaci jater, se po téměř šesti měsících nemocenské vrátil zpět do práce. Podle analytiků se s ním firmě Apple vrátila její "svatozář", informuje v úterý deník The Daily Telegraph.

Přidejte svůj názor

"V mnoha ohledech je nenahraditelný," řekl analytik Ashok Kumar společnosti Collins Stewart. Podle něj se investoři budou cítit jistěji, když bude Steve Jobs, který je považován za hlavní sílu stojící za úspěchem celého Apple, opět za "kormidlem" společnosti.

Čtyřiapadesátiletý Jobs, který v roce 2004 přežil rakovinu slinivky břišní, byl od ledna letošního roku na nemocenské. Podle původního prohlášení údajně trpěl hormonální nerovnováhou, kvůli které ztrácel hmotnost. V červnu ale vyšlo najevo, že postoupil transplantaci jater v Metodistické univerzitní nemocnici v Mepmhisu.

"Steve je zpátky v práci," řekl mluvčí společnosti. "V současnosti několik dní v týdnu pracuje v Apple, zbytek dní pracuje z domova. Jsme velmi rádi, že ho máme zpět," dodal mluvčí.

Steve Jobs je výkonný ředitel jedné z nejznámějších společností, která vyrábí spotřební elektroniku včetně iPodu nebo iPhonu. Jobs je už několik let považován za motor Apple a na jeho přítomnosti nebo nepřítomnosti v čele firmy reaguje i hodnota akcií společnosti.

Témata: apple computers
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obchodní válka mezi USA a Čínou se prý odkládá

20.05.2018 17:10 Washington - Spojené státy a Čína se dohodly, že prozatím nenaplní své hrozby ohledně uvalení…

USA a Čína se dohodly na snížení obchodního schodku

19.05.2018 21:32 Washington/Peking - Spojené státy a Čína se dohodly na opatřeních zaměřených na výrazné snížení…

Nábytkářský řetězec IKEA vstupuje na jihoamerický trh

18.05.2018 20:12 Stockholm - Největší nábytkářský řetězec na světě IKEA vstupuje na jihoamerický trh. Uzavřel…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama