MMF: Svět se začíná dostávat z krize

Washington - Globální ekonomika se začíná dostávat z krize, ale obnova hospodářství bude pomalá a vládní podpora bude stále potřeba, vyplývá to ze zprávy Mezinárodního měnového fondu (MMF). Uvedla to ve středu agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

V revidovaném Světovém ekonomickém výhledu MMF uvádí, že globální ekonomika by v tomto roce mohla klesnout o 1,4 procenta, což je více, než v dubnu odhadovaných 1,3 procenta. MMF na druhou stranu v příštím roce očekává silnější růst o 2,5 procenta, zatímco v dubnu předpovídal růst o 1,9 procenta.

"Finanční podmínky se zlepšily více, než se čekalo, za čímž stojí hlavně veřejné intervence, a nedávná data naznačují, že pokles ekonomické aktivity se zmírňuje, i když situace se různí podle regionů," uvádí zpráva MMF.

Fond také uvedl, že vlády jednotlivých zemí by se i nadále měly držet spíše podpůrné politiky, dokud se opravdu neobnoví růst a nezmizí deflační tlaky. Tam kde je to možné, by měly centrální banky dále snížit úrokové sazby a dát najevo, že je budou udržovat nízko, dokud se nevrátí udržitelný růst.

MMF také zmínil své obavy z růstu úrovně vládních dluhů, což ne následek vyšší vládní spotřeby, která má pomoc ekonomikám. Podle MMF budou vlády potřebovat silné střednědobé fiskální rámce.

"I když by měla být fiskální politika i v roce 2010 spíše podpůrná, měly by již existovat plány na změnu fiskální rovnováhy a zajištění udržitelné zadluženosti poté, co se opět vrátí ekonomický růst," uvedl MMF.

Témata: krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump: Foxconn postaví v USA továrnu za deset miliard dolarů

27.07.2017 03:06 Washington - Tchajwanská společnost Foxconn, největší smluvní výrobce elektroniky na světě, postaví…

Tučná pokuta pro společnost Apple? Může za to patentový spor

26.07.2017 19:05 Washington - Soud ve Spojených státech nařídil společnosti Apple, aby v důsledku patentového sporu…

Kaspersky Lab nabízí antivirový program zdarma

26.07.2017 10:13 Moskva - Ruská softwarová společnost Kaspersky Lab uvádí na trh verzi antivirového programu, kterou…

Poslanci USA schválili nové sankce proti Rusku, Íránu a KLDR. Trump proti…

26.07.2017 04:48 Aktualizováno Washington - Americká Sněmovna reprezentantů dnes schválila nové sankce vůči Rusku, Íránu a Severní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama