Wall Street Journal: Internet je pro investory mrtvý

NEW YORK - Internetový průmysl, který prožil svůj boom se ziskovostí až tisíc procent, už investory nezajímá, tvrdí pondělní vydání deníku Wall Street Journal (WSJ). Informovala o tom agentura RIA Novosti.

Přidejte svůj názor

371

„Internet je mrtev. Minimálně pro investory. Můžete prožít na internetu celý den. Bavit se s přáteli, poslouchat hudbu, dívat se na televizi, obchodovat s akciemi, hrát hry a pracovat. Od šesti ráno do deseti večer mohu strávit den na internetu. Ale jsem dalek toho, abych klientům doporučovat do internetu investovat,“ myslí si James Altacher z investiční a poradenské firmy Formula Capital.

Podle něho jsou virtuální projekty i přes stále rostoucí počet uživatelů internetu stále méně výnosné. „Nejsem si jist, že vzdám internetovým projektům stejnou čest jako monopolnímu veřejnému sektoru,“ tvrdí analytik.

Podle něho je v době recese lépe upozornit investory na základní průmyslová odvětví související s infrastrukturou, která „stráví“ protikrizový vládní balík za jeden bilion dolarů.

Témata: internet
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MMF zhoršil výhled růstu pro USA, zlepšil prognózu pro eurozónu

24.07.2017 14:12 Aktualizováno Kuala Lumpur - Mezinárodní měnový fond (MMF) v dnešní aktualizaci Světového ekonomického výhledu…

Kyrgyzský prezident hájil firmu Liglass: Češi umlčí to štěkání

24.07.2017 08:57 Biškek - Za české investory ze společnosti Liglass Trading, která má v Kyrgyzstánu dostavět kaskádu…

Ekonomika KLDR loni rostla nejrychleji za 17 let, obyvatelé přesto živoří

21.07.2017 12:48 Soul - Navzdory mezinárodním sankcím ekonomika Severní Koreje roste. HDP totalitní a izolované země…

Washington dal Exxonu pokutu kvůli porušení protiruských sankcí

20.07.2017 21:51 Aktualizováno Washington - Ministerstvo financí Spojených států postihlo největší americkou ropnou společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama