Americké hospodářství by se mělo oživovat v roce 2010

Washington - Předseda americké centrální banky (Fed) Ben Bernanke vyslovil názor, že americká ekonomika by se měla začít zotavovat v roce 2010. V pondělí o tom informovala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Podle Bernankeho ovšem nesmí chybět politická vůle dovést do konce nákladný plán na záchranu otřeseného bankovního systému. Americké banky vykázaly známky oživení v uplynulém týdnu, když velké domy Citigroup, Bank of America a JPMorgan oznámily, že se vracejí opět k ziskovým bilancím a prohlásily, že nadále se hodlají obejít bez podpory z peněz daňových poplatníků.

Signály amerických bank spolu se slibem nejvyspělejších zemí skupiny G20, které vyhlásily ochotu pomoci rozvojovým ekonomikám, vyvolaly i optimismus investorů, který se projevil růstem na světových burzách. "Vypadá to, jakoby všeobecné obavy o americký finanční sektor začaly oslabovat," komentoval současnou situaci Noritsugu Hirakawak, stratég japonské společnosti Okasan Securities.

Témata: USA | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA a Čína se dohodly na snížení obchodního schodku

19.05.2018 21:32 Washington/Peking - Spojené státy a Čína se dohodly na opatřeních zaměřených na výrazné snížení…

Nábytkářský řetězec IKEA vstupuje na jihoamerický trh

18.05.2018 20:12 Stockholm - Největší nábytkářský řetězec na světě IKEA vstupuje na jihoamerický trh. Uzavřel…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Celní válka odvrácena? Čína nabízí Trumpovi balíček ke zlepšení obchodní…

18.05.2018 11:03 Aktualizováno Washington/Peking - Čína nabízí americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi balík opatření, který má…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama