Bílý Dům: Ekonomika USA letos klesne o 2,8 procenta

Washington - Ekonomika USA by letos měla klesnout o 2,8 procenta. Informovala o tom v úterý agentura Bloomberg s odvoláním na revizi předešlé predikce úřadu Bílého domu pro správu a rozpočet (OMB).

Přidejte svůj názor

Ve své dřívější predikci z května přitom měla americká ekonomika klesnout jen o 1,2 procenta. Důvodem revize je fakt, že ekonomická krize se ukazuje jako hlubší, než se dříve očekávalo. Pro příští rok upravil OMB očekávání z růstu o 3,2 procenta na dvě procenta. V roce 2011 by pak největší ekonomika světa měla růst tempem 3,8 procenta. "Americká ekonomika je stále uprostřed výrazného ekonomického útlumu," uvedl OMB.

Úřad OMB rovněž zhoršil predikci deficitu státního rozpočtu pro fiskální rok 2010, který začíná 1. října. Zatímco v květnu se deficit odhadoval na 1,26 bilionu dolarů, nyní OMB počítá se schodkem až 1,5 bilionu dolarů. To by mělo však být méně než v letošním fiskálním roce, kdy by se měl deficit vyšplhat až na 1,58 bilionu dolarů. Loňský deficit byl však oproti těmto sumám méně než třetinový.

Kromě vysokého zadlužení mají USA problém také s rostoucí nezaměstnaností. Ta sice v červenci klesla o 0,1 procentního bodu na 9,4 procenta, analytici však očekávají její nárůst do dvouciferných hodnot na přelomu roku. Úřad OMB tak zvýšil odhad míry nezaměstnanosti pro příští rok ze 7,9 procenta na 9,8 procenta.

Témata: USA | Ekonomika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obchodní válka mezi USA a Čínou se prý odkládá

20.05.2018 17:10 Washington - Spojené státy a Čína se dohodly, že prozatím nenaplní své hrozby ohledně uvalení…

USA a Čína se dohodly na snížení obchodního schodku

19.05.2018 21:32 Washington/Peking - Spojené státy a Čína se dohodly na opatřeních zaměřených na výrazné snížení…

Nábytkářský řetězec IKEA vstupuje na jihoamerický trh

18.05.2018 20:12 Stockholm - Největší nábytkářský řetězec na světě IKEA vstupuje na jihoamerický trh. Uzavřel…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama