Bílý Dům: Ekonomika USA letos klesne o 2,8 procenta

Washington - Ekonomika USA by letos měla klesnout o 2,8 procenta. Informovala o tom v úterý agentura Bloomberg s odvoláním na revizi předešlé predikce úřadu Bílého domu pro správu a rozpočet (OMB).

Přidejte svůj názor

Ve své dřívější predikci z května přitom měla americká ekonomika klesnout jen o 1,2 procenta. Důvodem revize je fakt, že ekonomická krize se ukazuje jako hlubší, než se dříve očekávalo. Pro příští rok upravil OMB očekávání z růstu o 3,2 procenta na dvě procenta. V roce 2011 by pak největší ekonomika světa měla růst tempem 3,8 procenta. "Americká ekonomika je stále uprostřed výrazného ekonomického útlumu," uvedl OMB.

Úřad OMB rovněž zhoršil predikci deficitu státního rozpočtu pro fiskální rok 2010, který začíná 1. října. Zatímco v květnu se deficit odhadoval na 1,26 bilionu dolarů, nyní OMB počítá se schodkem až 1,5 bilionu dolarů. To by mělo však být méně než v letošním fiskálním roce, kdy by se měl deficit vyšplhat až na 1,58 bilionu dolarů. Loňský deficit byl však oproti těmto sumám méně než třetinový.

Kromě vysokého zadlužení mají USA problém také s rostoucí nezaměstnaností. Ta sice v červenci klesla o 0,1 procentního bodu na 9,4 procenta, analytici však očekávají její nárůst do dvouciferných hodnot na přelomu roku. Úřad OMB tak zvýšil odhad míry nezaměstnanosti pro příští rok ze 7,9 procenta na 9,8 procenta.

Témata: USA | Ekonomika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MMF zhoršil výhled růstu pro USA, zlepšil prognózu pro eurozónu

24.07.2017 14:12 Aktualizováno Kuala Lumpur - Mezinárodní měnový fond (MMF) v dnešní aktualizaci Světového ekonomického výhledu…

Kyrgyzský prezident hájil firmu Liglass: Češi umlčí to štěkání

24.07.2017 08:57 Biškek - Za české investory ze společnosti Liglass Trading, která má v Kyrgyzstánu dostavět kaskádu…

Ekonomika KLDR loni rostla nejrychleji za 17 let, obyvatelé přesto živoří

21.07.2017 12:48 Soul - Navzdory mezinárodním sankcím ekonomika Severní Koreje roste. HDP totalitní a izolované země…

Washington dal Exxonu pokutu kvůli porušení protiruských sankcí

20.07.2017 21:51 Aktualizováno Washington - Ministerstvo financí Spojených států postihlo největší americkou ropnou společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama