Fed: Americká ekonomika se zlepšuje

New York - Americká ekonomika se zlepšuje, komentovala současnou situaci polovina poboček americké centrální banky (Fed). Informovala o tom ve středu agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Zlepšení ekonomické situace ve svých regionech konstatovaly pobočky Dallas, Boston, Cleveland, Philadelphia, Richmond a San Francisco. Pět poboček Fedu pak konstatovalo stabilizaci, pobočlka Saint Louis oznámila zpomalení ekonomického poklesu.

"Většina okresů zaznamenala, že výhled ekonomické aktivity zůstal nadále i opatrně pozitivní," konstatuje tzv. béžová kniha Fedu, v níž centrální banka několikrát do roka shrnuje stav současné ekonomické situace USA. Vychází přitom nejen z lokálních indikátorů, ale i z rozhovorů s místními podnikateli, bankéři či obchodníky.

Většina poboček Fedu označila za hlavní ekonomický problém slabý pracovní trh, utlumené maloobchodní tržby, poptávku po nemovitostech, či obavu, že automobilový průmysl bude po skončení programu šrotovací prémie opět utlumen.

Fed kromě béžové knihy zpracovává i tzv. modrou a zelenou knihu, které rovněž slouží jako podklad k dalšímu nastavení fiskální politiky, nicméně jsou neveřejné.

Témata: Ekonomika | USA
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MMF zhoršil výhled růstu pro USA, zlepšil prognózu pro eurozónu

24.07.2017 14:12 Aktualizováno Kuala Lumpur - Mezinárodní měnový fond (MMF) v dnešní aktualizaci Světového ekonomického výhledu…

Kyrgyzský prezident hájil firmu Liglass: Češi umlčí to štěkání

24.07.2017 08:57 Biškek - Za české investory ze společnosti Liglass Trading, která má v Kyrgyzstánu dostavět kaskádu…

Ekonomika KLDR loni rostla nejrychleji za 17 let, obyvatelé přesto živoří

21.07.2017 12:48 Soul - Navzdory mezinárodním sankcím ekonomika Severní Koreje roste. HDP totalitní a izolované země…

Washington dal Exxonu pokutu kvůli porušení protiruských sankcí

20.07.2017 21:51 Aktualizováno Washington - Ministerstvo financí Spojených států postihlo největší americkou ropnou společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama