OSN: Ekonomická krize odsoudí letos více než 100 milionů lidí pod hranici chudoby

Praha - Organizace spojených národů (OSN) varuje, že ekonomická krize odsoudí pod hranici extrémní chudoby letos více než 100 milionů lidí. Agenturu Mediafax o tom informovala Jana Fantová z českého informačního centra OSN.

Přidejte svůj názor

371

Organizace spojených národů navíc alarmuje, že více než miliarda lidí trpí hladem. Na následky hladovění zemře každých šest vteřin jedno dítě. V rozvojových zemích trpí podle údajů OSN podvýživou celá čtvrtina dětí. Téměř jedna a půl miliardy lidí nemá k dispozici ani nejzákladnější kanalizaci. Nezlepšuje se situace v příměstských chudinských slumech. Hlavní příčinou je pokračující rychlý růst velkých měst v rozvojovém světě.

"Tyto skutečnost OSN připomíná u příležitosti Světového dne výživy, který připadá na pátek16. říjen a Mezinárodního dne za odstranění chudoby, jemuž je zasvěcen 17. říjen, tedy sobota," uvedla Fantová.

Na celém světě také v pátek, v sobotu a v neděli probíhá kampaň „Stand Up Against Poverty (Postavme se chudobě)“. V roce 2006 se k ní připojilo 23 milionů lidí, o rok později 47 milionů a loni již 116 milionů. Jako na všech kontinentech, i v České republice probíhá tento víkend mnoho veřejných akcí informačního charakteru.

"Jejich cíl jej jediný, připojit se k hlasům z celého světa a požadovat na politických lídrech, aby se zasadili o odstranění všech forem extrémní chudoby ve světě. Současná krize nesmí být záminkou ke snížení potřebné rozvojové pomoci nejchudším státům," vysvětlila Fantová.

Témata: OSN | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko a Japonsko hrozí odvetou za americká cla, šlo by o miliardu dolarů

22.05.2018 13:56 Ženeva - Rusko a Japonsko varovaly, že by mohly vůči Spojeným státům uvalit obchodní sankce v…

Čína sníží cla na dovoz automobilů na 15 procent

22.05.2018 12:16 Aktualizováno Peking - Čína od 1. července sníží cla na dovoz většiny automobilů na 15 procent ze současných 25…

Hudební gigant Sony se rozrůstá: Získá kontrolu nad vydavatelstvím EMI

22.05.2018 11:09 Aktualizováno Tokio - Japonský technologický a zábavní gigant Sony se dohodl na koupi kontrolního podílu v…

Třenice nekončí? Čína nevylučuje obnovení obchodního napětí s USA

21.05.2018 17:08 Peking - Čínská vláda nemůže zaručit, že se neobnoví napětí v obchodních vztazích se Spojenými…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama