OSN: Ekonomická krize odsoudí letos více než 100 milionů lidí pod hranici chudoby

Praha - Organizace spojených národů (OSN) varuje, že ekonomická krize odsoudí pod hranici extrémní chudoby letos více než 100 milionů lidí. Agenturu Mediafax o tom informovala Jana Fantová z českého informačního centra OSN.

Přidejte svůj názor

371

Organizace spojených národů navíc alarmuje, že více než miliarda lidí trpí hladem. Na následky hladovění zemře každých šest vteřin jedno dítě. V rozvojových zemích trpí podle údajů OSN podvýživou celá čtvrtina dětí. Téměř jedna a půl miliardy lidí nemá k dispozici ani nejzákladnější kanalizaci. Nezlepšuje se situace v příměstských chudinských slumech. Hlavní příčinou je pokračující rychlý růst velkých měst v rozvojovém světě.

"Tyto skutečnost OSN připomíná u příležitosti Světového dne výživy, který připadá na pátek16. říjen a Mezinárodního dne za odstranění chudoby, jemuž je zasvěcen 17. říjen, tedy sobota," uvedla Fantová.

Na celém světě také v pátek, v sobotu a v neděli probíhá kampaň „Stand Up Against Poverty (Postavme se chudobě)“. V roce 2006 se k ní připojilo 23 milionů lidí, o rok později 47 milionů a loni již 116 milionů. Jako na všech kontinentech, i v České republice probíhá tento víkend mnoho veřejných akcí informačního charakteru.

"Jejich cíl jej jediný, připojit se k hlasům z celého světa a požadovat na politických lídrech, aby se zasadili o odstranění všech forem extrémní chudoby ve světě. Současná krize nesmí být záminkou ke snížení potřebné rozvojové pomoci nejchudším státům," vysvětlila Fantová.

Témata: OSN | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MMF zhoršil výhled růstu pro USA, zlepšil prognózu pro eurozónu

24.07.2017 14:12 Aktualizováno Kuala Lumpur - Mezinárodní měnový fond (MMF) v dnešní aktualizaci Světového ekonomického výhledu…

Kyrgyzský prezident hájil firmu Liglass: Češi umlčí to štěkání

24.07.2017 08:57 Biškek - Za české investory ze společnosti Liglass Trading, která má v Kyrgyzstánu dostavět kaskádu…

Ekonomika KLDR loni rostla nejrychleji za 17 let, obyvatelé přesto živoří

21.07.2017 12:48 Soul - Navzdory mezinárodním sankcím ekonomika Severní Koreje roste. HDP totalitní a izolované země…

Washington dal Exxonu pokutu kvůli porušení protiruských sankcí

20.07.2017 21:51 Aktualizováno Washington - Ministerstvo financí Spojených států postihlo největší americkou ropnou společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama