Ekonomické podmínky v USA se stabilizovaly

New York - Ekonomické podmínky v USA se buď stabilizovaly, nebo dokonce zlepšily, tvrdí centrální banka ve své Béžové knize. Informovala o tom ve středu agentura Reuters a americká centrální banka.

Přidejte svůj názor

Počet dobrých zpráv z 12 regionů USA v rámci Béžové knihy převýšil počet špatných zpráv, banka uvedla, že růst aktivity v jednotlivých sektorech největší světové ekonomiky je ještě stále omezený. Jako nejslabší sektor ekonomiky citoval Fed realitní trh, špatné úvěrové podmínky či stav na pracovním trhu.

"Nejslabší sektor je trh komerčních nemovitostí, kde byly citovány slabé podmínky ve všech 12 oblastech," uvedl ve své zprávě Fed.

Aktuálně tak Béžová kniha vyznívá poněkud pozitivněji než v červenci. Tehdy totiž pět z dvanácti distriktů charakterizovalo ekonomický vývoj jako „pomalý“, „utlumený“ nebo „slabý“. Představitelé americké centrální banky tehdy uvedli, že očekávají návrat růstu ekonomické aktivity v druhém pololetí tohoto roku, ale varovali, že růst bude utlumený a nezaměstnanost bude ještě nějakou dobu na vysoké úrovni.

Béžová kniha americké centrální banky shrnuje poznatky o stavu americké ekonomiky v distriktech 12 poboček centrální banky. Lokální bankéři ve svých zprávách reportují místo "tvrdých dat" spíše obavy či dojmy místních podniků, bankéřů či analytiků.

Data, z nichž Béžová kniha aktuálně vychází, byla sesbírána do 13. října.

Témata: Ekonomika | USA
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obchodní válka mezi USA a Čínou se prý odkládá

20.05.2018 17:10 Washington - Spojené státy a Čína se dohodly, že prozatím nenaplní své hrozby ohledně uvalení…

USA a Čína se dohodly na snížení obchodního schodku

19.05.2018 21:32 Washington/Peking - Spojené státy a Čína se dohodly na opatřeních zaměřených na výrazné snížení…

Nábytkářský řetězec IKEA vstupuje na jihoamerický trh

18.05.2018 20:12 Stockholm - Největší nábytkářský řetězec na světě IKEA vstupuje na jihoamerický trh. Uzavřel…

Tkáč: J&T je připravena přijmout platbu CITIC a vrátit CEFC

18.05.2018 12:07 Aktualizováno Praha - Skupina J&T je připravena ihned přijmout od CITIC Group platbu za dluh CEFC Europe u česko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama