Ekonomické podmínky v USA se stabilizovaly

New York - Ekonomické podmínky v USA se buď stabilizovaly, nebo dokonce zlepšily, tvrdí centrální banka ve své Béžové knize. Informovala o tom ve středu agentura Reuters a americká centrální banka.

Přidejte svůj názor

Počet dobrých zpráv z 12 regionů USA v rámci Béžové knihy převýšil počet špatných zpráv, banka uvedla, že růst aktivity v jednotlivých sektorech největší světové ekonomiky je ještě stále omezený. Jako nejslabší sektor ekonomiky citoval Fed realitní trh, špatné úvěrové podmínky či stav na pracovním trhu.

"Nejslabší sektor je trh komerčních nemovitostí, kde byly citovány slabé podmínky ve všech 12 oblastech," uvedl ve své zprávě Fed.

Aktuálně tak Béžová kniha vyznívá poněkud pozitivněji než v červenci. Tehdy totiž pět z dvanácti distriktů charakterizovalo ekonomický vývoj jako „pomalý“, „utlumený“ nebo „slabý“. Představitelé americké centrální banky tehdy uvedli, že očekávají návrat růstu ekonomické aktivity v druhém pololetí tohoto roku, ale varovali, že růst bude utlumený a nezaměstnanost bude ještě nějakou dobu na vysoké úrovni.

Béžová kniha americké centrální banky shrnuje poznatky o stavu americké ekonomiky v distriktech 12 poboček centrální banky. Lokální bankéři ve svých zprávách reportují místo "tvrdých dat" spíše obavy či dojmy místních podniků, bankéřů či analytiků.

Data, z nichž Béžová kniha aktuálně vychází, byla sesbírána do 13. října.

Témata: Ekonomika | USA
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MMF zhoršil výhled růstu pro USA, zlepšil prognózu pro eurozónu

24.07.2017 14:12 Aktualizováno Kuala Lumpur - Mezinárodní měnový fond (MMF) v dnešní aktualizaci Světového ekonomického výhledu…

Kyrgyzský prezident hájil firmu Liglass: Češi umlčí to štěkání

24.07.2017 08:57 Biškek - Za české investory ze společnosti Liglass Trading, která má v Kyrgyzstánu dostavět kaskádu…

Ekonomika KLDR loni rostla nejrychleji za 17 let, obyvatelé přesto živoří

21.07.2017 12:48 Soul - Navzdory mezinárodním sankcím ekonomika Severní Koreje roste. HDP totalitní a izolované země…

Washington dal Exxonu pokutu kvůli porušení protiruských sankcí

20.07.2017 21:51 Aktualizováno Washington - Ministerstvo financí Spojených států postihlo největší americkou ropnou společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama