Česká firma Inekon dodá tramvaje do Washingtonu

Washington (Praha) - České tramvaje od společnosti Inekon Group budou od příštího roku vozit cestující v hlavním městě Spojených států amerických ve Washingtonu D.C. Podle pátečních informací mediální zástupkyně firmy Kateřiny Havelkové začaly přípravy transportu tramvají do USA.

Přidejte svůj názor

česká tramvaj v Portlandu

Společnost Inekon Group dodá do Washingtonu tři tramvaje, které budou jezdit na historicky první tramvajové lince v hlavním městě USA. Tato linka, která bude měřit tři kilometry, by měla být otevřena v příštím roce. V současné době mají lidé ve Washingtonu k dispozici při přepravě městskou hromadnou dopravou pouze metro a autobusy.

Dodávka tří tramvají je součástí kontraktu v hodnotě 24 milionů dolarů, který společnost uzavřela v roce 2004 s americkou společností WMATA. V rámci něho již dodala na přelomu let 2006 a 2007 tři vozy do Portlandu a tři vozy na podzim roku 2007 do Seattlu.

"Jsme hrdí, že první tramvaje, které budou zajišťovat v hlavním městě USA městskou hromadnou dopravu, jsou z České republiky. Reference z úspěšné realizace této zakázky nám na mnoha místech otevírají dveře. V současnosti jednáme o dodávkách dalších vozů do Ameriky," prohlásil Josef Hušek, předseda představenstva a generální ředitel Inekon Group.

Linka, na které budou tramvaje typu Inekon 12-Trio jezdit, spojí rezidenční jihovýchodní část města s oblastí, kde se nachází například hlavní sídlo ministerstva vnitřní bezpečnosti.

Společnost Inekon Group byla založena v roce 1990. Zabývá se výrobou a prodejem kolejových vozidel, chemií a vývozem investičních celků.

Témata: Tramvaje
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MMF zhoršil výhled růstu pro USA, zlepšil prognózu pro eurozónu

24.07.2017 14:12 Aktualizováno Kuala Lumpur - Mezinárodní měnový fond (MMF) v dnešní aktualizaci Světového ekonomického výhledu…

Kyrgyzský prezident hájil firmu Liglass: Češi umlčí to štěkání

24.07.2017 08:57 Biškek - Za české investory ze společnosti Liglass Trading, která má v Kyrgyzstánu dostavět kaskádu…

Ekonomika KLDR loni rostla nejrychleji za 17 let, obyvatelé přesto živoří

21.07.2017 12:48 Soul - Navzdory mezinárodním sankcím ekonomika Severní Koreje roste. HDP totalitní a izolované země…

Washington dal Exxonu pokutu kvůli porušení protiruských sankcí

20.07.2017 21:51 Aktualizováno Washington - Ministerstvo financí Spojených států postihlo největší americkou ropnou společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama