Česká firma Inekon dodá tramvaje do Washingtonu

Washington (Praha) - České tramvaje od společnosti Inekon Group budou od příštího roku vozit cestující v hlavním městě Spojených států amerických ve Washingtonu D.C. Podle pátečních informací mediální zástupkyně firmy Kateřiny Havelkové začaly přípravy transportu tramvají do USA.

Přidejte svůj názor

česká tramvaj v Portlandu

Společnost Inekon Group dodá do Washingtonu tři tramvaje, které budou jezdit na historicky první tramvajové lince v hlavním městě USA. Tato linka, která bude měřit tři kilometry, by měla být otevřena v příštím roce. V současné době mají lidé ve Washingtonu k dispozici při přepravě městskou hromadnou dopravou pouze metro a autobusy.

Dodávka tří tramvají je součástí kontraktu v hodnotě 24 milionů dolarů, který společnost uzavřela v roce 2004 s americkou společností WMATA. V rámci něho již dodala na přelomu let 2006 a 2007 tři vozy do Portlandu a tři vozy na podzim roku 2007 do Seattlu.

"Jsme hrdí, že první tramvaje, které budou zajišťovat v hlavním městě USA městskou hromadnou dopravu, jsou z České republiky. Reference z úspěšné realizace této zakázky nám na mnoha místech otevírají dveře. V současnosti jednáme o dodávkách dalších vozů do Ameriky," prohlásil Josef Hušek, předseda představenstva a generální ředitel Inekon Group.

Linka, na které budou tramvaje typu Inekon 12-Trio jezdit, spojí rezidenční jihovýchodní část města s oblastí, kde se nachází například hlavní sídlo ministerstva vnitřní bezpečnosti.

Společnost Inekon Group byla založena v roce 1990. Zabývá se výrobou a prodejem kolejových vozidel, chemií a vývozem investičních celků.

Témata: Tramvaje
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bitva mobilních gigantů: Samsung má zaplatit firmě Apple 539 milionů dolarů

25.05.2018 08:27 San Jose (USA) - Americký soud uložil firmě Samsung zaplatit konkurenční společnosti Apple náhradu…

Netflix má nový prim, je největší zábavní firmou

24.05.2018 21:16 San Francisco - Tržní hodnota Netflixu dnes stoupla na rekordních 153 miliard dolarů (3,4 biliony…

Americké banky mají díky novému zákonu volnější režim

24.05.2018 20:24 Washington - Prezident Spojených států Donald Trump dnes podepsal zákon, který uvolňuje pravidla…

Válka, kterou prohrají všichni? Trump zvažuje nová cla na dovoz aut do USA

24.05.2018 12:29 Aktualizováno Washington - Americká vláda začala na pokyn prezidenta Donalda Trumpa vyšetřovat vliv dovozu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama