GM se připravuje na bankrot

Detroit - Největší americká automobilka General Motors (GM) urychluje své přípravy na možný bankrot. V úterý o tom informovala o tom agentura Bloomberg.

Přidejte svůj názor

371

GM utrpěla od roku 2004 ztráty v celkové výši 82 miliard dolarů. Ne za všechno ovšem může krize, velký díl se přisuzuje i výrobní strategii GM, která dlouhá léta ignorovala nutnost přizpůsobit své vozy ekologickým požadavkům na úspornější provoz.

Nástup finanční krize provázený prudkým a celosvětovým prodejem automobilů však dlouhodobé problémy vyostřil do té míry, že začaly výt v rozporu s další existencí amerického automobilového giganta. Úvahy o bankrotu se pak staly velmi reálnými poté, co americký prezident Barack Obama 30. března odmítl poskytnout další půjčky pro automobilku hluboce zasaženou současnou krizí. Americká vláda tehdy automobilce poskytla 60 dnů na další restrukturalizaci, když konstatovala, že dosavadní změny byly nedostatečné.

V GM již byl zřízen zvláštní oddělení útvar, který nyní jako jednu z možností budoucích alternativ pečlivě zkoumá i možnosti bankrotu. Úvahy se soustředí na tak zvaný „prodej 363,“ což je narážka na příslušnou sekci Kapitoly 11 amerického zákona o bankrotu. Sekce 363 umožňuje v případě bankrotu vytvořit z krachující automobilky zcela nový podnik, který by mohl využít dosavadní aktiva a značky soustředěné ve společnosti GM.

Témata: krize | General Motors
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína sníží cla na dovoz automobilů na 15 procent

22.05.2018 12:16 Aktualizováno Peking - Čína od 1. července sníží cla na dovoz většiny automobilů na 15 procent ze současných 25…

Hudební gigant Sony se rozrůstá: Získá kontrolu nad vydavatelstvím EMI

22.05.2018 11:09 Aktualizováno Tokio - Japonský technologický a zábavní gigant Sony se dohodl na koupi kontrolního podílu v…

Třenice nekončí? Čína nevylučuje obnovení obchodního napětí s USA

21.05.2018 17:08 Peking - Čínská vláda nemůže zaručit, že se neobnoví napětí v obchodních vztazích se Spojenými…

CEFC Shanghai International nesplatila v termínu své dluhopisy

21.05.2018 17:06 Šanghaj - Společnost CEFC Shanghai International, která je dceřinou firmou čínské CEFC China Energy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama