GM se připravuje na bankrot

Detroit - Největší americká automobilka General Motors (GM) urychluje své přípravy na možný bankrot. V úterý o tom informovala o tom agentura Bloomberg.

Přidejte svůj názor

371

GM utrpěla od roku 2004 ztráty v celkové výši 82 miliard dolarů. Ne za všechno ovšem může krize, velký díl se přisuzuje i výrobní strategii GM, která dlouhá léta ignorovala nutnost přizpůsobit své vozy ekologickým požadavkům na úspornější provoz.

Nástup finanční krize provázený prudkým a celosvětovým prodejem automobilů však dlouhodobé problémy vyostřil do té míry, že začaly výt v rozporu s další existencí amerického automobilového giganta. Úvahy o bankrotu se pak staly velmi reálnými poté, co americký prezident Barack Obama 30. března odmítl poskytnout další půjčky pro automobilku hluboce zasaženou současnou krizí. Americká vláda tehdy automobilce poskytla 60 dnů na další restrukturalizaci, když konstatovala, že dosavadní změny byly nedostatečné.

V GM již byl zřízen zvláštní oddělení útvar, který nyní jako jednu z možností budoucích alternativ pečlivě zkoumá i možnosti bankrotu. Úvahy se soustředí na tak zvaný „prodej 363,“ což je narážka na příslušnou sekci Kapitoly 11 amerického zákona o bankrotu. Sekce 363 umožňuje v případě bankrotu vytvořit z krachující automobilky zcela nový podnik, který by mohl využít dosavadní aktiva a značky soustředěné ve společnosti GM.

Témata: krize | General Motors
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MMF zhoršil výhled růstu pro USA, zlepšil prognózu pro eurozónu

24.07.2017 14:12 Aktualizováno Kuala Lumpur - Mezinárodní měnový fond (MMF) v dnešní aktualizaci Světového ekonomického výhledu…

Kyrgyzský prezident hájil firmu Liglass: Češi umlčí to štěkání

24.07.2017 08:57 Biškek - Za české investory ze společnosti Liglass Trading, která má v Kyrgyzstánu dostavět kaskádu…

Ekonomika KLDR loni rostla nejrychleji za 17 let, obyvatelé přesto živoří

21.07.2017 12:48 Soul - Navzdory mezinárodním sankcím ekonomika Severní Koreje roste. HDP totalitní a izolované země…

Washington dal Exxonu pokutu kvůli porušení protiruských sankcí

20.07.2017 21:51 Aktualizováno Washington - Ministerstvo financí Spojených států postihlo největší americkou ropnou společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama