Na Kubu jede česká podnikatelská mise, navštíví jeden z nejdůležitějších veletrhů

Praha - Na Kubu dnes z Česka odletí podnikatelská mise 19 zástupců firem. Doprovodí ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka (ČSSD). V Havaně navštítí i mezinárodní veletrh FIHAV, který je jedním z nejdůležitějších veletrhů Střední a Jižní Ameriky. Loni se na něm představilo přes 4500 vystavovatelů z 60 zemí světa. Na letošní veletrh zavítá 35 zahraničních delegací.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček

Mise se účastní zástupci společností z oborů strojírenství, energetiky, potravinářství či letectví. Najít obchodního partnera chtějí i podniky z petrochemického průmyslu a výrobci těžké techniky od strojů využívaných ve stavitelství, manipulační techniky až po výrobce rypadel.

Například ND LOR Uničov očekává, že účast v misi mu pomůže navázat přímé kontakty s kubánskými firmami. Společnost vlastní licenci na výrobu elektrických lopatových rypadel, které se vyvážely na Kubu ještě za minulého režimu.

Svaz společně s Kubánskou obchodní komorou pro podnikatele připravil setkání u kulatých stolů či semináře, kde české firmy projednají možnosti spolupráce se zástupci kubánských podniků.

"Je jasné, že vztahy ČR a Kuby nelze stavět pouze na obchodu. Nicméně v oblasti hospodářské spolupráce jsou pro nás cenné již existující vzájemné kontakty a dobré jméno českých firem na Kubě. Ty představují významný kapitál pro smysluplné rozvíjení dalších česko-kubánských hospodářských vztahů," řekl ministr Havlíček.

Český vývoz na ostrov dosáhl letos do srpna 254 milionů korun, což bylo o čtvrtinu meziročně méně. Dovoz dosáhl 123 milionů korun. České podniky na Kubu ve větší míře vyváží motocykly, jízdní kola s motorem a náhradní díly na jejich opravu nebo pneumatiky. Z Kuby se dováží například destiláty, doutníky, káva, třtinový cukr, banány nebo ryby.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi mění zvyky. Platba kartou v e-shopech předstihla dobírku, trend má…

16.08.2018 17:40 Aktualizováno Praha - Každý třetí Čech (34,5 %) nakupující na internetu platí za objednané zboží online platební…

Pojišťovna Aegon prodá své společnosti v ČR a SR. Co se mění pro klienty?

16.08.2018 13:58 Praha - Nizozemská pojišťovna Aegon prodá své společnosti v Česku a na Slovensku nizozemské skupině…

Dozorčí rada ČEZ pod taktovkou Babiše? Novým předsedou je Otakar Hora

16.08.2018 12:46 Praha - Novým předsedou dozorčí rady energetické společnosti ČEZ je Otakar Hora (58),…

Benzínky v Česku zlevňují jen mírně. Vyplatí se tankovat za hranicemi?

16.08.2018 10:06 Aktualizováno Praha - Průměrná cena benzinu Natural 95 od minulé středy klesla o tři haléře na 33,32 koruny za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama