Katolická církev: Zrušíme bordely a herny, ze silnic zmizí billboardy

Praha – Z katolické církve se stane největší zemědělský moloch v České republice. K tomu získá obrovské množství dalšího majetku a pozemků. Časopis Týden zjistil, jaké podmínky církev klade na budoucí nájemníky. „Katoličtí ekonomové nejenže nepronajímají budovy pro vykřičené domy a herny, ale na pozemcích Římskokatolické církve nesmí být solární elektrárny, ani se pěstovat řepka,“ tvrdí týden.cz. Svítá snad na lepší časy?

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Podnikání na církevním získá morální rozměr

Momentálně stojí u silnic tisíce různých billboardů a dalších poutačů. Jenže to odporuje přesvědčení církve. „A co teprve reklamní bilboardy? S těmi bude na pozemcích, které církev požaduje zpátky také konec,“ píše týden.cz.

V zemědělství se mohou radovat odpůrci fotovoltaniky. Slunečních elektráren se na polích v Česku urojilo víc než dost. Kritici jim vyčítají, že zabírají úrodnou zemědělskou půdu v nížinách, kde by jinak mohli růst zemědělské plodiny vhodné na přípravu potravin. Katolická církev dala fotovoltanickým elektrárnám červenou. 

Stejně tak tomu je u pěstování řepky. Ta se pěstuje jako příměs do biopaliv. Poslední studie ale ukazují, že pěstování řepky a následné zpracování jako biopalivo, škodí životnímu prostředí víc než čistý benzín nebo nafta. Zde opět katoličtí ekonomové řekli stop. Už žádná řepka.

Tady ale výčet zakázaných podnikatelských aktivit na znovuzískané církevní půdě nekončí. „Církev totiž se svým majetkem nechce dělat jen prostý byznys, ale ti, kdo si jej od ní pronajmou, musí splňovat etická kritéria,“ píše týden.cz. Mezi aktivity odporující etickým kritériím patří domy lásky a herny. Těm je minimálně na katolické půdě také konec.

Navrácení církevního majetku tak může pomoci bezpečnosti na silnicích a životnímu prostředí. Vedle toho zákaz heren pomůže rodinným financím těch, kteří je navštěvují a rušení vykřičených domů možná zachrání nejedno manželství.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cestovky musí nově přispívat do garančního fondu. Budou zájezdy zdražovat?

21.06.2018 16:24 Praha - Cestovní kanceláře budou muset od 1. července přispívat do tzv. garančního fondu. Podle…

Zahraniční dluh Česka klesl na 4,322 bilionu

21.06.2018 10:52 Praha - Zahraniční dluh Česka klesl o 50 miliard korun na 4,322 bilionu Kč. Meziročně byl nižší o…

Cena nafty a benzinu klesla jen mírně. Napětí na trhu s ropou by se dalo…

21.06.2018 09:52 Aktualizováno Praha - Benzin Natural 95 v uplynulém týdnu zlevnil o šest haléřů na 33,37 koruny za litr. Průměrná…

Imoba souhlasí s vrácením 50milionové dotace na Čapí hnízdo

21.06.2018 07:36 Praha - Firma Imoba, která spadá pod holding Agrofert, vrátí 50milionovou dotaci na vybudování…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama