Zvýšení cel na hliník a ocel vyplašilo i Británii, Mayová volala Trumpovi

Londýn - Plán amerického prezidenta Donalda Trumpa zvýšit clo dovoz ocele a hliníku znepokojil vedle EU nebo Číny také Británii. Premiérka Theresa Mayová dnes kvůli tomu telefonovala do Washingtonu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Theresa Mayová

"Premiérka (Mayová) vyjádřila naše hluboké znepokojení nad plánovaným oznámením prezidenta (Trumpa) ohledně cla na dovoz hliníku a ocele. Uvedla, že celosvětová nadkapacita produkce se dá vyřešit jen dohodou všech zainteresovaných stran," informovala o telefonátu Mayové a Trumpa mluvčí britské premiérky.

Trump plánuje příští týden formálně oznámit zavedení cel ve výši 25 procent na dovoz ocele a deseti procent na dovoz hliníku. Svůj plán hájí tím, že tak chce ochránit pracovní místa v USA.

Evropská unie v pátek informovala, že zvažuje zavedení cel ve výši 25 procent na dovoz průmyslové i zemědělské produkce z USA v hodnotě kolem 3,5 miliardy dolarů (přes 72 miliardy Kč). Mluvčího Všečínského shromáždění lidových zástupců dnes uvedl, že si nepřeje obchodní válku s USA, ale bude bránit své zájmy.

Trumpova administrativa navzdory kritice z plánu podle všeho ustoupit nechce a americký prezident nemá v úmyslu od cel nějakou zemi osvobodit. "V tuto chvíli nezvažujeme udělení výjimky žádné zemi," řekl v televizi CNN ekonomický poradce Bílého domu Peter Navarro.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko chystá odvetu za cla na dovoz z USA

19.06.2018 21:50 Aktualizováno Moskva – Rusko oznámilo, že vytvoří seznam restrikcí na zboží dovážené z USA. Reaguje tak na celní…

Ředitel Audi byl suspendován, zastoupí ho šéf prodeje

19.06.2018 14:43 Aktualizováno Wolfsburg - Generální ředitel automobilky Audi Rupert Stadler (55), který byl v pondělí zadržen v…

V Německu zadrželi šéfa automobilky Audi, skončil ve vazbě

18.06.2018 16:10 Aktualizováno Wolfsburg - V souvislosti s aférou kolem manipulací s emisemi byl dnes brzy ráno v Ingolstadtu…

Pivo na letošním Oktoberfestu opět podraží. Kolik dáte za tuplák?

18.06.2018 09:14 Mnichov - Každoroční zdražování piva patří k méně oblíbeným tradicím festivalu Oktoberfest v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama