Nejznámější ulice na světě? Red Light District není jen výkladní skříní prostituce, má tvrdá pravidla

Je to nejznámější ulice v Amsterodamu, tzv. Čtvrť červených luceren, kde jsou ve výlohách tamních sex shopů, peep show, sex divadel či muzea erotiky k vidění ženy jen ve spodním prádle podobně jako figuríny ve výlohách obchodů.

Přidejte svůj názor

Prostituce je dnes všudepřítomná

Ačkoli je na amsterodamské „Red Light District“ na co koukat, vyloženě stát a zírat už se podle nového zákona nesmí. Jedná se například o situaci, kdy se při prohlídce města skupina turistů v čele s průvodcem zastaví před jednou z výloh, aby poslouchala průvodcův výklad. V takovýchto situacích jsou turisté požádáni, aby se otočili.

Při nedodržení nových pravidel hrozí průvodcům pokuta ve výši 303 $ (zhruba 6500 Kč), celá společnost organizující prohlídky pak může být sankcionována částkou ve výši 1500 $ (cca 32 500 Kč). Nový zákon se dále také vyjadřuje k turistům, jež by snad při prohlídce města chtěli pokřikovat nebo požívat drogy či alkohol, jak uvedl server news.com.au.

Za rouškou legalizované prostituce v Amsterodamu, která může pro pracovníky v tomto odvětví znamenat i výdělky převyšující 625 $ za den, se ale v 70–80 % skrývá obchod s lidmi. Nový amsterodamský zákon vznikl především jako reakce na něj. Zákazníkům využívajícím služeb prostitutky, o níž vědí nebo ji podezřívají, že je obětí takového druhu obchodu, hrozí až 4leté vězení.

Na druhou stranu je to právě Amsterodam, jež oproti jiným zemím poskytuje daleko lepší podmínky pro zaměstnance v oboru, jako například policejní ochranu či možnost sdružovat se do odborů, tvrdí server news.com.au.

Temnou stránku prostituce prozkoumala v roce 2013 i Jodie Marshová, pro niž byla Amsterodamská čtvrť původní inspirací a kde si práci vyzkoušela na vlastní kůži.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pronájem zahradních bazénů na principu Airbnb? Služba Swimmy se stala hitem

15.08.2018 08:33 Paříž - Ve Francii se rozmáhá služba Swimmy, která funguje na podobném principu jako Airbnb. Lidé…

Německá ekonomika zrychlila růst, šlape lépe než celá eurozóna

14.08.2018 16:23 Berlín - Hospodářský růst Německa v letošním druhém čtvrtletí zrychlil na 0,5 procenta z 0,4…

Ekonomika Slovenska si udržela růst, tempo inflace zpomaluje

14.08.2018 12:42 Aktualizováno Bratislava - Slovenská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům o jedno…

Suspendovaný šéf Audi zůstává ve vazbě, mohl by mařit vyšetřování

13.08.2018 16:58 Mnichov - Mnichovský soud dnes zamítl žádost suspendovaného šéfa Audi Ruperta Stadlera o propuštění…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama