Výdaje firem na IT porostou, klíčový význam má flexibilita zaměstnanců

Praha - Více než tři čtvrtiny evropských firem letos zvýšily své rozpočty na IT a technologie. Zvýšení výdajů cílí na technologie zabezpečující práci mobilních pracovníků. Vyplývá to z průzkumu společnosti Toshiba mezi více než 1000 evropskými podniky.

Přidejte svůj názor

Firmy, ilustrační foto

Firmy se letos zaměřují na zabezpečení dat (62 procent), řešení založená na cloudových technologiích (58 procent) a zlepšení produktivity (54 procent). Vzrostla přitom důležitost zabezpečení dat a také důraz na investice do řešení založených na cloudových službách.

Nárůst výdajů na IT je přímo spojen s množstvím zaměstnanců, kteří pracují vzdáleně, přičemž podniky s vyšším počtem takových pracovníků vykazují vyšší nárůst investic do nových řešení a technologií. Flexibilita zaměstnanců má pro organizace napříč celou Evropou klíčový význam. Na 68 procent respondentů uvedlo, že alespoň desetina jejich zaměstnanců pracuje primárně na cestách nebo na různých místech.

K zajištění vysoké produktivity zaměstnanců bez ohledu na místo výkonu práce dochází k výraznému posunu v IT řešeních, která organizace využívají. Aktuálně poskytuje podle průzkumu 61 procent respondentů svým vzdáleným zaměstnancům notebooky a 55 procent jim nabízí firemní smartphony. Podle 38 procent odpovědí budou nejpoužívanějšími zařízeními v budoucnu chytré telefony a notebooky, přičemž podniky inklinují také k novějším technologiím, jako jsou výpočetní mobilní rozhraní a využití tenkých klientů.

Větší podniky jsou připraveny na myšlenku zavedení nositelné elektroniky na pracovišti, přičemž 24 procent předpokládá, že využití inteligentních brýlí zaměstnanci zavede v příštích 12 měsících.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hotovostní versus bezhotovostní styk: Je lepší platit v obchodě kartou…

18.08.2018 10:53 Aktualizováno Jste zvyklí platit v obchodě kartou, anebo stále lovíte ve své peněžence drobné mince a papírové…

Nový šéf Air France-KLM bude mít třikrát vyšší plat, odbory jdou do mdlob

17.08.2018 16:36 Paříž - Nově jmenovaný generální ředitel letecké společnosti Air France-KLM bude pobírat třikrát…

Ruský kosmický průmysl se topí v dluzích, na Bajkonuru budou propouštět

17.08.2018 10:09 Moskva - Moskevské kosmické Chruničevovo středisko, výrobce raket Proton a Angara, se potýká s…

Pád mostu v Janově tvrdě zasáhl akcie firmy Atlantia, třesou se i další…

16.08.2018 10:44 Janov - Akcie italského provozovatele mýtných silnic Atlantia jdou po úterním zřícením mostu v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama