Sky Europe po smrti, dopravce zbankrotoval

Nízkonákladová aerolinka Sky Europe dnes krátce po půlnoci vyhlásila bankrot. Firma zastavila všechny lety, klienti o své peníze pravděpodobně přijdou.

Přidejte svůj názor

371

Dnes krátce po půlnoci oznámila aerolinka Sky Europe svůj bankrot, důvodem je absolutní nedostatek peněz na financování provozu.

Po vyhlášení bankrotu je pravděpodobné, že řádově desetitisíce klientů, kteří měli s touto společností letět, své peníze již neuvidí, Sky Europe je totiž velmi silně předlužená.

Situace se vyvíjela velmi vážně už v pondělí. Poté, co aerolinky přestaly před několika týdny létat do Vídně kvůli sporům o letištní poplatky, oznámilo i letiště Praha-Ruzyně, že je vykáže ze svých runwayí, pokud do zítřka nesloží požadované zálohy. Z původních tří mateřských letišť by aerolinkám zbylo poslední, Bratislava.

Problémy tím ale neskončily, spíše začaly, Sky Europe pro pondělí zrušilo všechny lety jak z Prahy, tak i ze slovenské metropole a situace zůstávala velmi nejasná. Teprve v noci z pondělí na úterý přišla zpráva o bankrotu.

Sky Europe je nízkonákladový dopravce ze Slovenska. Aerolinka se s problémy potýká dlouhodobě, podle dostupných informací za celou dobu své existence nikdy nevykázala zisk. Od bankrotu ji doposud uchránili sami zaměstnanci, kteří přistoupili na zdržení mezd. Podle informací TV Nova mají někteří zaměstnanci k firmě pohledávky ve výši i milionů korun.

I pokud by se firma z nepříjemné situace dostala, její pošramocená pověst by pravděpodobně znamenala v dalším podnikání velké potíže.

Témata: skyeurope
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Reforma eurozóny dle Merkelové a Macrona? ČR situaci sleduje, Schillerovou…

22.06.2018 09:29 Praha/Lucemburk - Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron v…

Airbus má hrůzu z brexitu bez dohody. Odejde z Británie?

22.06.2018 08:48 Londýn - Británie se chystá v březnu 2019 odejít z EU. Stále se však nedohodla na podmínkách tohoto…

Jsou uprchlíci vůbec k něčemu? Vědci se podívali na migrační krizi a mají…

21.06.2018 22:09 Aktualizováno Paříž - Oddělení dětí od rodičů příchozích migrantů, ke kterému došlo na americko-mexické hranici…

Německo rejžuje na řecké krizi. Od roku 2010 vydělalo téměř tři miliardy…

21.06.2018 13:25 Berlín - Pomoc Berlína zadluženému Řecku nebyla nezištná. Německo od roku 2010 vydělalo nejméně 2,9…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama