Jak začít podnikat s pár stovkami v kapse?

PR - Podnikání může být cestou k finanční nezávislosti, k nemalým příjmům, stejně jako k uznání. Dnes už možnost postavit se na vlastní nohy není tak složitá, jako tomu bylo dříve. Pravda, je sice větší konkurence, ale ta nemusí patřit mezi hlavní problémy. Kdo dělá svůj byznys po svém a správně, ten se jí mnohdy bát nemusí.

Přidejte svůj názor

Práce na pc, ilustrační fotografie

Podíváme-li se na to, v čem je Česká republika unikátní, potom je určitě eshopovou velmocí. Tedy pokud vezmeme v potaz konkrétní statistické údaje. Že většina internetových obchodů ani nefunguje, to je věc jiná. A proč se dotýkáme této oblasti? Jelikož umožní začít byznys i s pár stovkami v kapse. Už není nutné dávat desetitisíce a statisíce za vlastní systém. Pronájem eshopu nemusí stát více než několik desítek až stovek korun měsíčně, přitom nabídne stejné parametry, jako systém na míru. Neplatí však, že by byl ideální jenom pro začínající podnikatele. Daných řešení využívají i zkušení hráči. Proč? Úspora nákladů.

Bez zázemí, skladu i financí na nákup zboží

Můžete namítat, že i když založení vlastního obchodu vyjde na pár korun, neobejdete se bez zázemí a provozního kapitálu. I to je dnes velmi častým mýtem, kterým řada neznalých argumentuje. Dnes skutečně můžeme založit eshop i bez toho. A to s plánem, že se do několika let staneme jedničkou, dvojkou nebo trojkou v konkrétním odvětví. A jak je to možné? To slovo, které nás zajímá, je dropshipping. Jde o zajímavou možnost spolupráce mezi konkrétním internetovým obchodem a jeho dodavatelem. Mezi hlavní parametry patří tyto:

  • Zboží drží dodavatel ve svém skladu
  • Eshop přijímá objednávky svým jménem a exportuje je do skladu dodavatele
  • Dodavatel odesílá koncovým zákazníkům jménem eshopu

Importy, exporty a další funkce

Z výše uvedeného tedy jasně vyplývá, že tato metoda skutečně nevyžaduje žádné zázemí, které by vedlo k náročnosti provozu. Totéž platí i o moderních řešeních, které nabídnou možnosti automatického importu zboží od dodavatele, včetně jeho aktualizace – třeba s ohledem na skladové zásoby. Stejně tak ale lze využívat i četných exportních souborů. A k čemu je využít? Třeba pro nahrání na porovnávače cen Heureka a Zboží. Rázem tak jednoduchým způsobem řešíte i vše, co se týká hlavního marketingu. Podobným způsobem lze v rámci exportů automaticky vytvářet i PPC kampaně, které se po zadání konkrétních klíčových slov objeví ve vyhledávačích Google nebo Seznam.

Online výdělek může mít i řadu dalších podob

Provoz internetového obchodu je rozhodně nejběžnější a nejvyužívanější možností, jak si vydělat online. Jsou ale i jiné cesty, které fungují na principech přeposílání objednávek, nebo čistého affiliate. Stejně tak lze prodávat reklamu, PR články, nebo i odkazy. K tomu už není třeba ani systém eshopu, protože postačí samotný web. A zde už se opět můžeme dostat k počátkům našeho článku. Proč? Jelikož tvorba web stránek dnes není nic složitého. Nepotřebujete webdesignera, programátora ani kodéra. Stačí pár kliků a web si zdarma vytvoříte pomocí aktuálně dostupných služeb. To je vhodné nejenom pro budoucí online podnikatele, ale třeba i pro drobné živnostníky a řemeslníky. Svou prezentaci tak mají hotovou za jedno sobotní odpoledne.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Problémy na cestách na dovolenou postihují stále více řidičů

07.08.2018 03:24 PR článek - Dovolená nemusí být spojena jenom s populární leteckou dopravou. Je stále více lidí,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama