Jak na dostatek peněz? Vydělávejte a zároveň šetřete

Praha - Souhlasíte s tím, že peníze jsou v dnešní době velice důležité? Pokud ano, podívejte se s námi na několik tipů, jak jich mít dostatek. Přirozeně je můžete vydělat prací, nebo podnikáním. Jakmile je máte k dispozici, rozhodně není dobrá volba nechat je jenom tak ležet. I vlastní finanční prostředky je dobré dále protáčet a získat z nich skutečně maximum.

Přidejte svůj názor

Americký dolar

Jako nejlepší možnost poslední doby se určitě jeví investice. Pokud hledáte možnosti, není důvod dělat jakékoliv kompromisy. Začněte s forexem a sami se přesvědčte o tom, že je to ta nejlepší možná volba, jakou můžete v současné době udělat. Pokud vám danou cestu přiblížíme, jde o obchodování různých měnových párů. Nejčastěji jsou využívány tyto:

  • Japonský jen
  • Americký dolar
  • Euro
  • Švýcarský frank

Výhodou současných možností není jenom bohatý výběr kvalitních a levných brokerů. Je to také fakt, že většinu investic zvládnete realizovat online. Tedy z pohodlí domova, prostřednictvím počítače, ale třeba i tabletu, nebo mobilního telefonu.

Snažte se co nejvíce šetřit

I úspory mohou být cestou k finanční nezávislosti. To, že peníze vyděláte je určitě pozitivum, ale vždy pamatujte na to, že peníze by vám měli i zůstat. Primárně je dobré šetřit ve své domácnosti. Jak na to? Kvalitní izolace zajistí minimální náklady na teplo. Perlátory na vodovodní baterie zase ušetří vodu, a LED žárovky se pozitivně podepíší na účtu za elektřinu.

Šetřit však lze i v rámci vaší firmy. A to nejenom na stejných věcech. I v rámci administrativy lze poměrně výrazně snížit náklady. Třeba levné náplně do tiskáren mohou být ve své neoriginální formě levnější až o desítky procent. Kvalita tisku, stejně jako kompatibilita s vaší domácí či firemní tiskárnou ale zůstává i nadále stejná. Když správně nastavíte svou tiskárnu a použijete cenově dostupný papír, mohou měsíční úspory také celkem snadno dosahovat tisíců korun. A ty zůstanou ve vaší kapse.

I daním se lze vyhnout

Děláte vše proto, aby vám zůstalo co nejvíce peněz? Pokud ano, určitě jdete správným směrem. Co však může být pro mnoho lidí zklamání, to jsou daně. Naštěstí i jim se lze celkem jednoduchým způsobem vyhnout. Podívejte se s námi, co je to offshore. Jedná se o firmu, která je umístěna v takzvaném daňovém ráji. Zde je nejenom mnohem jednodušší administrativa, ale jsou zde především nižší daně. Ty mohou být třeba i nulové, nebo mohou být spojeny s roční paušální platbou. Mezi nejznámější země rozhodně patří:

  • Seychely
  • Belize
  • Panama

Pokud sem svou firmu přesunete, můžete mít jistotu toho, že většina peněz třeba právě z vaší podnikatelské činnosti zůstane přirozeně tam, kde také zůstat má. A to na vašem vlastním bankovním účtu.

Porovnávejte ceny

Levně koupit a draze prodat. To je pravidlo, které dnes platí v podstatě v jakékoliv firmě. Co ale v osobním životě? Zde je dobré držet se pravidla, které souvisí s tím, že byste měli vždy porovnávat ceny zboží a služeb a vždy nakoupit nejlevněji. Proč? Jelikož i to může přinést nemalé úspory. Toto pravidlo platí nejenom při nákupech na internetu, ale třeba i ve chvíli, kdy hledáte dovolenou, nebo potřebujete přespat v zahraničí. Takový kongresový hotel v Žilině může být dokonalou ukázkou toho, že ani kvalitní ubytovací kapacita nemusí být nutně drahá. Právě naopak.

Jak tedy šetřit, to již víme. Pokud po několika měsících zjistíte, že vám peněz zbývá poměrně dost, rozhodně si položíte otázku, co s nimi. Odpověď na ni je velmi jednoduchá a najdete ji v úvodu našeho článku. Peníze dělají zase peníze. Jakmile máte k dispozici kapitál, není nic jednoduššího, než ho opět investovat. Jedině tak budete vydělávat a vytvoříte si i cestu k celkové finanční nezávislosti. Přesvědčte se o tom i vy sami!

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak připravit byt na vlnu veder? Pomohou i rady našich babiček

16.06.2018 07:57 Komerční sdělení - V Česku je v těchto dnech přehřátá téměř polovina bytů. Není to dáno jen…

Student: Potenciální zákazník i zaměstnanec. Jak na něj?

16.06.2018 07:47 Komerční sdělení - U mnoha lidí evokuje slovo student představu prázdné peněženky. Jedná se však o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama