Jaké jsou nezbytné první kroky každého podnikatele?

KOMERČNÍ SDĚLENÍ - Ne každý chce být nutně jenom zaměstnancem. Je stále mnoho lidí, kteří se chtějí vydat na podnikatelskou dráhu. To je určitě dobře, jelikož schopní lidé by se měli realizovat v tom, v čem chtějí. Společně s námi se nyní můžete podívat na to, jaké jsou první nezbytné kroky každého podnikatele.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Podnikatelé, ilustrační foto

Firma je základ

Existuje sice možnost podnikat jako OSVČ, ale zde mluvíme spíše o činnostech, které jsou spojeny s aktivitou jednotlivce. Kdo má zájem vybudovat úspěšnou firmu, měl by hned na začátku myslet na to, že správnou cestou bude společnost s ručením omezením. Tu dnes není nutné jenom klasicky zakládat. To může být zdlouhavé a náročné. Chytrý podnikatel by měl využít prodej založených společností, ze kterých si jednu vybere a jednoduše koupí. Jedná se o takzvané ready made firmy, které s sebou přinášejí řadu výhod. Třeba:

  • Nízkou pořizovací cenu
  • Rychlý převod na nového majitele
  • Jistotu bezdlužnosti

Samozřejmou výhodu u daných firem je i to, že v případě koupě není problém potřebné věci jednoduše změnit. Máme na mysli třeba to, že dojde ke změně názvu, nebo ke změně základního kapitálu, a logicky i ke změnám jednotlivých osob ve firmě. Zkrátka a jednoduše si lze takto koupenou firmu upravit podle svých představ.

Bez sídla to nejde

Další krok, na který by měl myslet každý podnikatel, je rozhodně nutnost zajištění sídla. Jak na to? Možností je řada. Správný podnikatel by však měl zapomenout na sídlo u sebe doma, jelikož to vypadá velmi neprofesionálně. Vždy je vhodné využít výhodné registrační sídlo třetích stran. Nabídka je poměrně pestrá a tak není problém vybírat z celé řady konkrétních adres. Připomeňme, že bez sídla nelze firmu ani založit, ani koupit. Pokud se podíváme i několik zákonných nezbytností, patří sem:

  • Zapsání v obchodním rejstříku
  • Příjem pošty
  • Dostupnost

Když sídlo, tak virtuální

Když se mluví o sídle, je dobré vědět, že vhodnou možností je sídlo, které se označuje jako virtuální. Díky tomu může firma sídlit na prestižní adrese, což výrazně vzbudí lepší dojem. Jedním z příkladů je virtuální kancelář v Bratislavě, popřípadě její alternativa v jiných velkých městech. Takové sídlo doporučíme všem začínajícím podnikatelům.

Mějte alespoň základní zázemí

V sídle jako takovém se není nutné nezbytně zdržovat. Je možné být reálně i jinde, kde bude vytvořený prostor pro podnikání. U něho nezapomínejte na základní vybavení, kam patří stoly, komody, pracovní židle i konferenční židle. Zkrátka základ vybavení kanceláře. K tomu dále přidejte i výpočetní techniku, bez které se také nikdo nikdy neobejde. Hitem jsou dnes pochopitelně notebooky, a to díky nízkým cenám, ale také díky možnosti jednoduché mobility.

Zajištění prvních smluv

S podnikáním pochopitelně souvisí i spolupráce, kdy je třeba hledat první obchodní partnery a dodavatele. S tím souvisí nutnost uzavření prvních smluv, kde bude jasně a přesně definováno, jaké povinnosti má která smluvní strana. Poté už stačí mít jenom kvalitní cartridge, smlouvy vytisknout a podepsat, a vše potřebné je hotovo. A nyní už může podnikatel začít se svým byznysem. A k tomu mu dopomůže ještě poslední krok, na který se podíváme.

Bez reklamy to nejde

Konkurence je vše všech oborech celkem velká, což znamená, že bez reklamy žádný začínající podnikatel neuspěje. Proto ve výčtu našich nezbytných kroků najdete i nutnost začít s několika reklamními kampaněmi. Nejlépe na internetu. S tím souvisí také nutnost kvalitní webové prezentace. Reklamu dnes nepotřebují v podstatě jenom velké firmy z mnoha zákazníky. Než je taková vybudována, trvá to i desítky let. Proto doporučíme reklamu nepodceňovat, jelikož její absence je mnohdy hlavním důvodem krachu celého nápadu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Problémy na cestách na dovolenou postihují stále více řidičů

07.08.2018 03:24 PR článek - Dovolená nemusí být spojena jenom s populární leteckou dopravou. Je stále více lidí,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama