Založení společnosti: Jaké alternativy se nabízejí?

Komerční sdělení - Uvažujete o podnikatelském startu a nevíte, co všechno budete potřebovat? Pokud ano, rozhodně se připravte na to, že úkonů nezbytných k započetí podnikání bude opravdu hodně. Jen pro představu, začít je nezbytné podnikatelským plánem a základním kapitálem. Dále nelze zapomenout na jednání s úřady, případně řešení sídla společnosti a jiné záležitosti. Pokusme se tedy upozornit na mnohé nezbytné úkony, které je zapotřebí absolvovat.

Přidejte svůj názor

Firmy, ilustrační foto

Váš byznys potřebuje jasný směr

V první řadě je třeba mít přesně stanovený plán svého byznysu. Měli byste si předem odpovědět na několik důležitých otázek. Jen pro představu je uvedeme postupně.

Budete vyrábět i prodávat?

Velmi důležité je mít v hlavě celkové fungování vaší společnosti. Jinými slovy, měli byste vědět, zdali budete pouze zboží prodávat, anebo jestli budete produkty i vyrábět. Ve druhém případě pochopitelně přijde mnohem více starostí. Především nákupy vám zaberou poměrně hodně času. Jinak ještě lze podnikat přímo ve službách, což je zcela specifický obor.

Jak na tom budete z ekonomického hlediska? 

Propracovaná ekonomická studie musí být základem každého podnikání. Příjmy i výdaje je zapotřebí mít přesně pod kontrolou. Jestliže zisky dlouhodoběji nepřevyšují výdaje, podnikatelská činnost může nabrat expresního konce.

Jaká je konkurence?

Oborů pro provozování byznysu je obrovské množství, proto je nezbytné najít takový, kde bude minimální konkurence. Nebo bude váš produkt či služba natolik originální, že vás ostatní prostě a jednoduše nebudou schopni dostihnout. Zajímavou volbou je například mezinárodní přeprava zboží anebo provozování restauračního zařízení. Podnikat lze klidně i na internetu online.

Klasické zakládání společnosti se protáhne

Hodláte založit novou firmu standardním způsobem? Pak se připravte na velmi zdlouhavé papírování. Budete totiž muset podat žádost o zápis do obchodního rejstříku. U té je vyžadováno nejen složení základního kapitálu, ale i uvedení jednatele či jednatelů firmy a také sídla společnosti.

Ready made společnost urychlí podnikatelský start

Celý proces založení nového podnikatelského subjektu můžete bez problémů urychlit. Stačí si koupit již předem založenou firmu, která dlouhodobě figuruje v obchodním rejstříku. V nabídce mnohých zprostředkovatelů jsou takovéto ready made společnosti za rozumnou cenu k dispozici. Také není od věci prostudovat pro grafický design manuál a zjistit si další relevantní informace.

A co daňové ráje? Vyplatí se?

Kdo by nechtěl odevzdávat na daních minimální částky? Asi každý. Vyřešit vše lze pouze jedním jediným způsobem, který představuje založení offshore společnosti na Kypru nebo v nějaké jiné zemi. Jen namátkou bychom mohli jmenovat například Monako, Bahamy a spousty jiných takzvaných daňových rájů. I při maximálních obratech a s nimi spojenými vysokými zisky z podnikání budete mít jistotu, že odevzdáte minimální sumy. Tím pádem pochopitelně ušetříte. Založení offshore společnosti s profesionály dnes není nijak náročné.

Připravte si zázemí

Každé podnikání si vyžaduje kvalitní zázemí. Na mysli máme nejenom výrobní prostory, ale i kanceláře, sklady a jiné nedílné součásti firemních prostor. Myslet musíte na veškerý spotřební materiál, jako jsou například počítače, jiná IT technika, kvalitní tonery pro tiskárny anebo kopírky i ostatní kancelářské přístroje. Pokud budete mít všechno zařízení a jméno vaší firmy již bude figurovat v obchodním rejstříku, můžete svou podnikatelskou dráhu začít. Na počátku sice musíte počítat s vysokými investicemi, nicméně bude-li se vám dařit, všechno rychle splatíte a vaše podnikatelská dráha bude mít velký progres.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přemýšlíte, do čeho investovat? Zkuste diamanty

17.07.2018 01:50 PR článek - Vzpomínáte si ještě na finanční krizi, která před několika lety zasáhla téměř celý svět…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama