Firmy z USA a Číny podepsaly dohody za 250 miliard dolarů

Peking - Americké a čínské společnosti podepsaly v posledních dvou dnech dohody v hodnotě více než 250 miliard USD (5,5 bilionu Kč). Ne všechny smlouvy jsou však závazné. Některé jsou pouze rámcovými dohodami nebo předběžným prohlášením záměru.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Firmy, ilustrační foto

Firmy podepsaly kontrakty v rámci návštěvy amerického prezidenta Donalda Trumpa v Číně. "Je to skutečný zázrak," řekl k dohodám čínský ministr obchodu Čung Šan.

Čínská státní televize uvedla, že americký výrobce Boeing podepsal v Číně komerční dohody z 37 miliard USD. Firmy v čipovém průmyslu pak uzavřely dohody v hodnotě čtyři miliardy USD.

Americký průmyslový konglomerát General Electric podepsal s čínskými obchodním partnery tři komerční dohody v celkové hodnotě 3,5 miliardy USD, upřesnila agentura Reuters.

Čínská státní ropná společnost Sinopec, finanční ústav Bank of China, čínský státní fond China Investment, Alaska Gasline Development (AGDC) a stát Aljaška se pak dohodly na spolupráci při rozvoji sektoru zkapalněného zemního plynu. Dohoda zahrnuje investici až 43 miliard USD, vytvoření až 12.000 pracovních míst v USA, snížení obchodního deficitu mezi USA a Asií o deset miliard USD ročně a Číně poskytne čistou energii, uvedla agentura AP.

Americký výrobce čipů Qualcomm podepsal tři dohody o prodeji polovodičů firmám Xiaomi, Oppo a Vivo. Hodnota kontraktu v následujících třech letech má činit 12 miliard dolarů.

Společnost Delfin Midstream podepsala předběžnou dohodu s čínským dodavatelem plynu China Gas Holdings na 15 let. Společnosti Goldman Sachs & Co a CIC uzavřely strategickou dohodu o zřízení čínsko-amerického průmyslového fondu spolupráce.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump přikládá pod kotel. Pohrozil EU 20procentním clem na dovoz aut

22.06.2018 17:52 Washington - Americký prezident Donald Trump dnes pohrozil Evropské unii 20procentním clem na dovoz…

EU chce rozruch. Uvalila cla na motorky Harley-Davidson, začaly námluvy s…

21.06.2018 14:10 Wellington/Brusel - Ve dnech 16. až 20. července se v Bruselu uskuteční první kolo rozhovorů o o…

Obchodní válka se rozjela ve velkém. Cla na zboží z USA uvalilo i Turecko

21.06.2018 09:45 Ankara - USA vedou obchodní válku hned na několika frontách. Po Číně, Kanadě, Mexiku a EU se…

Disney zvyšuje nabídku na 21st Century Fox, přebil rivala Comcast

20.06.2018 17:45 New York - Společnost Walt Disney zvýšila nabídku na převzetí 21st Century Fox na 71,3 miliardy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama