Čína a Británie uzavřou smlouvy za devět miliard liber

Peking - Čína uzavře s Británií obchodní smlouvy v hodnotě více než devět miliard liber (tedy asi 259 miliard korun). Vzájemný čínsko-britský obchod v současné době činí 59 miliard liber (asi 1,7 bilionů korun) a očekává se, že do roku 2020 se Čína stane jedním z největších zahraničních investorů Velké Británie.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Britská centrální banka představila svou první plastovou bankovku

Britská premiérka Theresa Mayová se na své třídenní návštěvě Číny snaží v době, kdy Británie jedná o svém odchodu z Evropské unie, posilovat vztahy s obchodními partnery a hledat nové příležitosti.

Dnes na společné tiskové konferenci s prezidentem Si Ťin-pchingem uvedla, že si Británie a Čína užívají "zlatou éru" ve vzájemných vztazích. Podle BBC s prezidentem pak jednala mimo jiné i o globálních problémech, včetně jaderných ambicí severokorejského režimu.

"Velmi mě těší naše vzájemné vztahy, které jsme navázali i ve školství a kultuře," řekla dnes Mayová Si Ťin-pchingovi. Otevřela ale i ochranu životního prostředí, čínskému prezidentovi pak jako dárek předala na DVD přírodopisný seriál BBC Modrá planeta s osobním poselstvím významného britského přírodovědce a popularizátora vědy Davida Attenborougha.

Britskou premiérku do Číny doprovází 50členná obchodní delegace, v níž jsou i vedoucí představitelé firem BP či Jaguar Land Rover.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spor USA-Turecko graduje. Ankara prudce zvýšila clo na americké zboží

15.08.2018 17:09 Aktualizováno Ankara - Turecko prudce zvýšilo cla na dovoz některého amerického zboží. Tento krok dále posílí…

Revoluce v potravinářství? Vědci chtějí stříkat čárové kódy na maso

15.08.2018 07:58 Londýn - Čárové kódy by v budoucnu musely být pouze na obalech potravin. Vědci hledají způsob, jak…

Co stahuje britskou ekonomiku? Nízká produktivita práce a málo…

14.08.2018 17:32 Londýn - Velká Británie jednoznačně patří mezi jedny z nejvyspělejších ekonomik světa. Bývalá…

Jste pro kratší pracovní týden? Zkušenosti ze zahraničí ukázaly, jak…

14.08.2018 15:21 Aktualizováno Osmihodinová pracovní doba byla byla v našich zemích uzákoněna v roce 1918. Byl tu ale velký rozdíl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama