Nejšílenější pojistky na světě? Proti napadení Lochnesskou nebo únosu mimozemšťany

Uzavřít pojistku na auto, dům nebo sebe pro případ úrazu je dnes běžnou praxí. Některé pojišťovny ale nabízejí i širší možnosti pojištění. Například proti ztrátě chuti, pokousání upírem nebo únosu mimozemšťany.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Pojišťovací dům Lloyd's nabízí ve Velké Británii pojištění pro případ kousnutí upírem, vlkodlakem nebo zombie. Skotská společnost Jacobite Cruises, která provozuje plavbu na jezeře Loch Ness, je pro změnu pojištěna na v přepočtu 30 milionů korun pro případ, že by jejich lodě napadla Lochnesska.

Desítky tisíc lidí zaplatily necelých dvacet dolarů americké pojišťovně Saint Lawrence Agency, která se zavázala pokrýt škody způsobené únosem mimozemšťany, a to až do výše deseti milionů dolarů (200 milionů korun).

Stanice BBC pro změnu informovala o majiteli hostince Royal Falcon Hotel v anglickém Suffolku, který se pojistil pro příležitost, že v hotelu někoho usmrtí či zraní duch. Na jeho obranu je třeba dodat, že budova je přes 500 let stará a leží vedle hřbitova.

V Českém prostředí se takové extrémy pojistit nedají. I přesto máme některé velmi netradiční pojistky. Jde například o pojištění únosu, pojištění proti špatnému počasí, nebo pro případ vícečetných porodů. Pojistit si ale můžete i zrušení svatby.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spor USA-Turecko graduje. Ankara prudce zvýšila clo na americké zboží

15.08.2018 17:09 Aktualizováno Ankara - Turecko prudce zvýšilo cla na dovoz některého amerického zboží. Tento krok dále posílí…

Revoluce v potravinářství? Vědci chtějí stříkat čárové kódy na maso

15.08.2018 07:58 Londýn - Čárové kódy by v budoucnu musely být pouze na obalech potravin. Vědci hledají způsob, jak…

Co stahuje britskou ekonomiku? Nízká produktivita práce a málo…

14.08.2018 17:32 Londýn - Velká Británie jednoznačně patří mezi jedny z nejvyspělejších ekonomik světa. Bývalá…

Jste pro kratší pracovní týden? Zkušenosti ze zahraničí ukázaly, jak…

14.08.2018 15:21 Aktualizováno Osmihodinová pracovní doba byla byla v našich zemích uzákoněna v roce 1918. Byl tu ale velký rozdíl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama