Amazon ruší stovky manažerských pozic

Seattle - Americký internetový prodejce Amazon.com Inc. ruší stovky pozic ve vedení firmy v Seattlu i v managementu poboček po celém světě, přestože v posledních letech zaznamenal značný růst.

Přidejte svůj názor

Amazon, americký internetový obchod

Uvedl to dnes server BBC s odvoláním na informace listu The Seattle Times. Sama společnost uvedla, že očekává "menší škrty na několika místech a intenzivní nábor v mnoha dalších".

Někteří zaměstnanci už byli o rušení pozice informování a celý proces by měl být dokončen během několika týdnů. Firma uvedla, že pracuje na tom, aby postiženým zaměstnancům nabídla jiné uplatnění. Cílem tohoto kroku je podle tisku zefektivnit podnikání v maloobchodní sféře.

Internetový prodejce se v posledních letech rychle rozrostl, a to jak díky prudce stoupajícímu prodeji, tak i akvizicím společností, jako například Grocer Whole Foods. Za loňský rok ohlásil zisk ve výši zhruba tří miliard dolarů (20,6 miliardy Kč) a prodeje dosahující 178 miliard. Jen ve čtvrtém čtvrtletí se prodeje meziročně zvýšily o 38 procent na rekordních 60,5 miliardy, zatímco zisk se více než zdvojnásobil na 1,9 miliardy dolarů. Díky daňové reformě si firma připsala 789 milionů dolarů.

Amazon měl koncem prosince 2017 po celém světě přes 560.000 zaměstnanců na plný i částečný úvazek, což je v porovnání s předchozím rokem nárůst o 65 procent. Ve vedení firmy v Seattlu dnes pracuje před 40.000 osob, zatímco v roce 2010 jich bylo 5000.

Témata: Amazon | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spor USA-Turecko graduje. Ankara prudce zvýšila clo na americké zboží

15.08.2018 17:09 Aktualizováno Ankara - Turecko prudce zvýšilo cla na dovoz některého amerického zboží. Tento krok dále posílí…

Revoluce v potravinářství? Vědci chtějí stříkat čárové kódy na maso

15.08.2018 07:58 Londýn - Čárové kódy by v budoucnu musely být pouze na obalech potravin. Vědci hledají způsob, jak…

Co stahuje britskou ekonomiku? Nízká produktivita práce a málo…

14.08.2018 17:32 Londýn - Velká Británie jednoznačně patří mezi jedny z nejvyspělejších ekonomik světa. Bývalá…

Jste pro kratší pracovní týden? Zkušenosti ze zahraničí ukázaly, jak…

14.08.2018 15:21 Aktualizováno Osmihodinová pracovní doba byla byla v našich zemích uzákoněna v roce 1918. Byl tu ale velký rozdíl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama