Výrobce pušek a pistolí Remington je na pokraji bankrotu

Washington - Podle listu The Wall Street Journal je americký výrobce pušek a pistolí Remington Outdoor na pokraji bankrotu. Řada významných investorů a podniků nyní v USA přehodnocuje vztahy s výrobci střelných zbraní.

Přidejte svůj názor

Zbraně

Remington Outdoor se potýká s vysokým zadlužením, situaci navíc zkomplikovaly výzvy k přísnější kontrole zbraní po únorovém masakru na škole v Parklandu.

Remington se chystá požádat o soudní ochranu před věřiteli. Podle zdroje WSJ obeznámeného se situací by současné politické prostředí mohlo mít vliv na schopnost firmy získat úvěr nutný k udržení podniku v chodu.

Florida minulý týden schválila nový zákon o bezpečnosti na školách, který kromě zvýšení věkové hranice pro nákup pušky z 18 na 21 let rozšiřuje povinnou třídenní čekací dobu při nákupu pistolí také na nákup dlouhých palných zbraní a zakazuje prodej zařízení, které umožňuje upravit poloautomatickou zbraň na plně automatickou.

Maloobchodní společnosti, včetně gigantu Walmart, se rozhodly zvýšit minimální věk pro prodej střelných zbraní z 18 na 21 let.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump hrozí Číně dalšími cly, Peking si to nenechá líbit

19.06.2018 11:11 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump požádal Úřad obchodního zmocněnce USA o vyčlenění…

Muskova Tesla vyšetřuje sabotáž. Uražený zaměstnanec vytroubil citlivé…

19.06.2018 09:32 Palo Alto (USA) - Jeden ze zaměstnanců americké automobilky Tesla se firmě pomstil za to, že nebyl…

Trh s ropou se otřásá. Válka mezi USA a Čínou ohrožuje obchod za miliardy…

18.06.2018 10:30 Peking - Eskalace obchodní války USA a Číny nastává v době, kdy se rozhoduje o dalším vývoji na…

Trump splnil hrozbu a uvalil nová cla na čínské zboží. Může to zhatit…

15.06.2018 21:33 Aktualizováno Washington - USA uvrhly svět do obchodní války. Prezident Donald Trump dnes rozhodl o uvalení cel…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama