Střet zájmů v Bílém domě? Ivanka Trumpová získala v Číně další ochranné známky

Šanghaj - Ivanka Trumpová získala v Číně a na Filipínách další ochranné známky, jen za poslední tři měsíce jich v Číně podle úředních dokumentů bylo 13. Uvedla to dnes agentura AP, podle které tak vyvstávají otázky nad střetem zájmů v Bílém domě.

Přidejte svůj názor

Ivanka Trumpová

Společnost Ivanka Trump Marks LLC může v Číně prodávat širokou škálu výrobků, od dětských přikrývek až po rakve. Kromě jiného jde o parfémy, zrcadla, nábytek, knihy nebo čokoládu. Trumpová z vedení své firmy odstoupila a aktiva předala do rodinného fondu, z podnikání ale profituje i nadále, píše AP.

Schvalovací proces čínských úřadů časově nevybočoval z normálu. Průměrně trvá 12 až 18 měsíců a žádosti byly podány loni v březnu - podle Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) den předtím, než Trumpová oficiálně nastoupila do Bílého domu. Souhlas ale přišel v době zvýšeného obchodního napětí mezi USA a Čínou.

Server BBC poznamenal, že ochranné známky byly uděleny týden předtím, než prezident Donald Trump změnil názor a umožnil čínské společnosti ZTE opět obchodovat s americkými firmami.

Přetrvávající napojení Trumpové na byznys vyvolává v USA otázky, zda Ivanka neprofituje ze své pozice v Bílém domě a funkce svého otce a zda její politickou práci nemůže ovlivňovat fakt, že americká administrativa jedná se zeměmi, kde má společnost Ivanka Trump Marks LLC podnikatelské zájmy. To se týká zejména Číny, kde úřady podle AP rozhodují v souladu s vůlí vládnoucí strany.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump hrozí Turecku pomstou, chce další ekonomické sankce

17.08.2018 14:55 Aktualizováno Washington/Ankara - USA ve čtvrtek pohrozily Turecku dalšími ekonomickými sankcemi, pokud Ankara…

Tajný projekt firmy Google pro Čínu? Zaměstnanci se bouří, sepsali ostrý…

17.08.2018 11:16 San Francisco - Přes 1000 zaměstnanců internetového gigantu Google podepsalo dopis, který kritizuje…

Turecko vyjde z krize liry silnější, banky jsou zdravé, slibuje ministr…

16.08.2018 19:17 Istanbul - Turecký ministr financí Berat Albayrak dnes při konferenčním hovoru uklidňoval tisíce…

Utichne obchodní válka? Čína oznámila nové kolo rozhovorů s USA

16.08.2018 11:58 Peking/Washington - Čína a USA tento měsíc uskuteční nové kolo obchodních rozhovorů. Ministerstvo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama